Szczawnica nominowana do tytułu Gmina Atrakcyjna Turystycznie 2013

Fot. 2013.07.26 10:40 / news / czytano 3181 / opinie 0

Konkurs jest skierowany do gmin posiadających ciekawe szlaki turystyczne, obiekty atrakcyjne przyrodniczo i kulturowo, dbające o środowisko naturalne oraz rozwijające odpowiednią infrastrukturę (bazę noclegową, gastronomiczną). Szczawnica znalazła się na liście nominowanych jako jedna z 15 gmin w Polsce.

Miasto i Gmina Szczawnica została nominowana do konkursu za realizację projektu "Rewitalizacja Placu Dietla oraz promenady spacerowej do pijalni wraz z elementami małej architektury uzdrowiskowej i przebudowa pijalni wody mineralnej". W ocenie Zarządu Mazowieckiego Zrzeszenia Handlu Przemysłu i Usług podejmuje kroki aktywnej promocji regionu, a przede wszystkim ukazuje nieprzeciętne walory turystyczne oraz zaangażowanie w rozwój turystyki, przy wykorzystaniu potencjału rozwojowego. 
 
Uczestniczące w konkursach gminy i powiaty podnoszą prestiż regionu, wzbudzają zaufanie przedsiębiorców oraz umacniają pozycję w oczach mieszkańców. Nowe możliwości dają przewagę nad sąsiednimi regionami, są zachętą do powstawania nowych miejsc pracy i poprawy jakości życia mieszkańców.

Konkurs realizowany jest w ramach Narodowego Programu Promocji Polska Przedsiębiorczość 2020 a patronuje mu Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, Związek Województw Rzeczypospolitej Polskiej oraz Związek Powiatów Polskich.
 
Nominacja Szczawnicy
Autor: Oprac. red.
Źródło: samorzady.org.pl
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij