Szczawnica powiększyła swoje udziały w PPK

Fot. 2015.12.27 13:17 / news / czytano 1754 / opinie 0

Podczas czwartkowego posiedzenia Rada Miejska Szczawnicy podjęła uchwałę dotyczącą zwiększenia udziałów Miasta i Gminy w spółce Podhalańskie Przedsiębiorstwo Kanalizacyjne.

Była to realizacja podjętych w roku 2013r. zobowiązań związanych z rozbudową gminnej sieci kanalizacyjnej. Udziały Miasta i Gminy Szczawnica w PPK zwiększyły się o 2901 jednostek po 500zł opiewających na łączną kwotę 1 450 500zł. Dotychczasowe udziały w kapitale zakładowym wynosiły 11 308 jednostek również po 500zł każda.

Uchwałą z 28 listopada 2013 r. Rada Miasta i Gminy Szczawnica wyraziła wolę realizacji wspólnie z PPK zadania inwestycyjnego pn. Rozbudowa i modernizacja gospodarki ściekowej na terenie Miasta i Gminy Szczawnica. Wiązało się to z dofinansowaniem spółki poprzez wkład własny Szczawnicy. Prace były wykonywane na części ulic Szczawnicy oraz w Jaworkach i w Szlachtowej (przyłącza). Całość wydatków na ten cel wyniosła niecałe 35 000 000zł, a więc biorąc pod uwagę wcześniej istniejącą infrastrukturę i nowe przyłącza, rzeczywista wartość majątku PPK na terenie Szczawnicy jest dużo wyższa niż wartość wykupionych przez Szczawnicę udziałów.

Gminy ościenne zrezygnowały z przejęcia udziałów w spółce PPK, co jest zrozumiałe, gdyż to na terenie gminy Szczawnica w ostatnim czasie była realizowana duża inwestycja. Przejęcie przez Szczawnicę nowych udziałów w PPK było formalnością.

Autor: AS
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij