Uwaga na oszustów - policja przestrzega

Fot. 2018.05.28 08:38 / news / czytano 967 / opinie 0

W ostatnich dniach nowotarska policja otrzymała zgłoszenia, jedno o próbie oszustwa i oszustwie  „na wnuczkę” i „na policjanta”.

Na telefon stacjonarny do starszej pani zadzwoniła kobieta podając się za jej wnuczkę i poinformowała, że potrzebuje pieniędzy bo miała wypadek. Starsza Pani od razu zorientował się, że głos  który słyszy w słuchawce nie jest podobny do głosu jej wnuczki. Wtedy oszustka się rozłączyła. Po chwili ponownie zadzwoniła kobieta podając się tym razem za policjantkę i poinformowała staruszkę, że przed chwilą ktoś próbował ją oszukać metoda „na wnuczkę” i wyłudzić od niej pieniądze. W trakcie rozmowy ze starsza panią podstępem chciała uzyskać informację, czy posiada w domu jakąś gotówkę, jednak kobieta nie dała się zwieść i oszustka przerwała połączenie.

Niestety ofiarą metody „na wnuczkę” został 77-latek z Nowego Targu. Oszuści wyłudzili od niego 70 000 złotych.
 
Apelujemy!!!
Jeżeli odebrałeś  telefon i ktoś żąda od ciebie pieniędzy to bądź pewny, że  dzwoni oszust!
Nie przekazujmy pieniędzy osobom nieznajomym!
Nie przyznawajmy się, że posiadamy w domu lub w banku pieniądze. Oszuści zrobią wszystko, aby je wyłudzić!
Prośba do członków rodziny, aby przekazywali informacje swoim najbliższym w szczególności osobom starszym, które posiadają telefon stacjonarny o sposobach działania oszustów „na wnuczka” i „na policjanta”!
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij