Szczawnica: Uciekający Fiat Seicento i 3,7 promila

Fot. 2017.10.20 20:08 / news / czytano 2162 / opinie 0

Policjanci z Krościenka w środę po pościgu zatrzymali 38 - letniego mieszkańca Szlachtowej, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Do zdarzenia doszło w dniu 19 października 2017 roku około godziny 21:00 w Szczawnicy, gdzie samochodem marki Fiat ma poruszać się nietrzeźwy kierujący. Policjanci natychmiast udali się we wskazany rejon i w trakcie dojazdu na miejsce, zauważyli opisany samochód podejmując próbę jego zatrzymania. Po krótkim pościgu kierujący Fiatem zatrzymał się, a w momencie podejścia policjantów do pojazdu 38 latek gwałtownie ruszył potrącając funkcjonariuszy i podejmując kolejną próbę ucieczki. Policjanci natychmiast udali się za uciekającym pojazdem, gdzie w pewnym momencie mieszkaniec Szlachtowej pomylił drogę, dojechał do ogrodzenia i został zablokowany przez radiowóz. Interweniujący policjanci szybko obezwładnili 38 latka, a po przewiezieniu do komisariatu okazało się, że zatrzymany ma w wydychanym powietrzu 3,70 promila alkoholu. Sprawcę zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratury.
 
Zatrzymany 38 latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, kierowanie bez uprawnień oraz czynną napaść na funkcjonariuszy. Ponadto od chwili wejścia nowych przepisów za jazdę na podwójnym gazie grozi do 3 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych.
Źródło: KPP Nowy Targ
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij