Szczawnica: Wiosenno-przedświąteczny wernisaż w Perle

Fot. Agnieszka Stopka 2017.03.31 12:40 / news / czytano 1818 / opinie 0

W czwartek w południe w Środowiskowym Domu Samopomocy w budynku Perła w Szczawnicy odbył się wernisaż wystawy prac przygotowanych przez wychowanków ŚDS działającego przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Szczawnicy.

Wystawa, w której tym razem dominuje rzeźba, jest kolejną z wielu, jakie można było do tej pory oglądać w Perle. Poprzednie dotyczyły m.in. techniki decoupage'u. Wernisaż, tak jak i poprzednio, połączono z poczęstunkiem. Tym razem na stole królowały dania kuchni amerykańskiej: sałatka ziemniaczana z tuńczykiem, sałatka z fasolą, frytki, chipsy, słodkie pączki angielskie i oczywiście Coca-Cola. Wszystkich przybyłych na wernisaż gości przywitała kierownik Ośrodka Janina Zachwieja. O technice wykonywania rzeźb opowiedziała Monika Ziemianek-Sztajer. Wśród przygotowanych na wystawę prac znalazły się rzeźby konstruowane z przedmiotów użytku codziennego, pełne rzeźby gliniane, a także odlewy twarzy. Tematyka prac była zróżnicowana: od kolorowych statków, kolekcji sów aż po kolarza na rowerze zrobionego z kawałka drutu. W jednej z sal zgromadzono rzeźby o tematyce wiosennej i wielkanocnej - baranki, kolorowe jaja. Nie zabrakło też koszyczków z kwiatami i wielkanocnych stroików w sam raz na ozdobę stołu. Można było je od razu zakupić.

Wychowankowie ŚDS, którzy pracowali nad wystawą, otrzymali nagrody. Gorąco oklaskiwano ich za zaangażowanie, pomysły i pracę. Za pomoc w wykonaniu prac podziękowania powędrowały również w stronę Warsztatów Terapii Zajęciowej. Kilkoro członków ŚDS z okazji "dnia amerykańskiego" w Perle przygotowało zabawną inscenizację w stylu kowbojskim. Z kolei jeden z wychowanków wykonał rysunki zdobiące salę, w której odbywał się poczęstunek. W wernisażu oprócz wychowanków i pracowników Koła, uczestniczyli znajomi i sympatycy Ośrodka oraz Lidia Misztal - kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczawnicy.

Autor: AS
Zdjęcia: Agnieszka Stopka
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij