Trwa wielki finał - grają po raz 26

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2018.01.14 12:17 / news / czytano 2190 / opinie 0

Grają 26. raz. I to z takim przytupem! W tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy angażuje się ponad 1700 sztabów w całej Polsce i na świecie, 120 tysięcy wolontariuszy. Swoje sztaby w Pieninach mają Czorsztyn i Szczawnica.

Chociaż państwowe firmy odwróciły się od Fundacji Jurka Owsiaka to fakty mówią swoje. Dzisiaj 80 proc. sprzętu na oddziale intensywnej terapii noworodka jest zakupionych przez WOŚP, a Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy niewątpliwie łączy wszystkich ludziCieszy fakt, że w Pieninach są osoby i instytucje, które nadal współpracują z Orkiestrą.

W Krościenku w okolicy kościoła kwestują wolontariusze ze sztabów z Czorsztyna, działającego przy Gminnym Centrum Kultury w Kluszkowcach z siedzibą w Maniowach i ze Szczawnicy - sztab działa przy Szkole Podstawowej nr 2 im. ks. prof. J. Tischnera. W zbiórkę włączyła się też młodzież z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy_-Jabłonce. Krościenczanie chętnie włączają się w pomoc dla najsłabszych, a hasło tegorocznej zbiórki brzmi "na rzecz wyrównywania szans w leczeniu noworodków". 

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij