Uczniowie szczawnickiej Jedynki uczcili pamięć swego patrona

Fot. Agnieszka Stopka 2016.11.17 07:43 / news / czytano 2021 / opinie 0

Rankiem, w środę 16 listopada w kościele parafialnym w Szczawnicy uczniowie szczawnickiej Szkoły Podstawowej nr 1 uczestniczyli w mszy świętej sprawowanej w intencji patrona placówki - Henryka Sienkiewicza.

Henryk Sienkiewicz, patron szczawnickiej podstawówki, polski noblista zmarł 15 listopada w Vevey we Francji. W tym roku w Polsce obchodzony jest Rok Sienkiewiczowski. W Szczawnicy, którą kilkukrotnie odwiedzał, również pamięta się o tym wielkim pisarzu.

W środę 16 listopada we mszy świętej celebrowanej przez księdza proboszcza dra Tomasza Kudronia uczestniczyli uczniowie szczawnickiej Jedynki wraz z dyrekcją i nauczycielami oraz przedstawiciele i poczty sztandarowe ze szkół Gimnazjum im. ks. prof. Józefa Tischnera w Szczawnicy i Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlachtowej.

Homilia, którą wygłosił ksiądz Kudroń, nawiązywała tematyką do Ewangelii i do sienkiewiczowskich dzieł. Proboszcz zachęcał dzieci i młodzież do rozwijania talentów: pisarskich, muzycznych, plastycznych i innych. Podczas nabożeństwa i po jego zakończeniu można było usłyszeć śpiewy liturgiczne i piosenki religijne w wykonaniu scholi parafialnej prowadzonej przez ks. Grzegorza Gila.

Po mszy wszyscy jej uczestnicy udali się w kierunku pobliskiego pomnika Henryka Sienkiewicza zlokalizowanego przy ulicy Zdrojowej. Tam odśpiewano hymn Szkoły Nr 1, a pod pomnikiem złożono kwiaty.

Autor: AS
Zdjęcia: Agnieszka Stopka
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij