Uniwersytet w Pieninach

Fot. Arch. UMiG Szczawnica 2018.02.28 18:17 / news / czytano 1184 / opinie 0

W sali kinoteatru Pieniny w Szczawnicy odbyła się uroczysta inauguracja działalności Uniwersytetu III Wieku. Pieniński Uniwersytet powstał dzięki inicjatywie kilku osób korzystających już z zasłużonej emerytury, a które w dalszym ciągu aktywnie uczestniczą w życiu społeczno - kulturalnym Szczawnicy. 

W imieniu wszystkich zainteresowanych studentów symbolicznie, uroczyste ślubowanie złożyły na ręce Pani Wiesławy Borczyk – Prezes Uniwersytetów III Wieku w Polsce - m.in. Panie: Anna Ziemiańczyk, Zofia Krępa, Maria Malinowska, Bożena Nowak, Anna Malinowska, Teresa Piskorz. 
 
Błogosławieństwa Uniwersytetowi udzielił  proboszcz szczawnickiej parafii ksiądz Tomasz Kudroń, a po nim  gratulacje przekazali - senator Jan Hamerski, radny powiatu nowotarskiego Jan Komorek, rektor Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu profesor Stanisław Gulak oraz Marzena Rudnicka - Prezes Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej.

W imieniu samorządu Miasta i Gminy Szczawnica uznanie dla nowopowstałej inicjatywy w naszym rejonie wyraził Burmistrz Grzegorz Niezgoda wspólnie z Przewodniczącym Rady Miejskiej Kazimierzem Zachwieją.

Już pierwsze spotkanie  pokazało potrzebę funkcjonowania Uniwersytetu III Wieku w Pieninach. Sala kinoteatru Pieniny zgromadziła wielu zainteresowanych jego działalnością, z których  80 osób już zadeklarowało chęć udziału  w zajęciach.
Pierwszy inauguracyjny wykład wygłosiła Pani Profesor Anna Mlekodaj z PPWSZ w Nowym Targu, a dotyczył on historii uniwersytetów na przestrzeni wieków i w naturalny sposób nawiązywał do powstania uniwersytetu w Pieninach.
 
Szczawnicki Chór Kameralny, który uświetnił uroczystość, wykonał  m.in.  "Gaude Mater Polonia ", a pod koniec spotkania z krótkim recitalem wystąpiła Pani Ewa Walkowska.
Źródło: UMiG Szczawnica
Zdjęcia: Arch. UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij