Dzieci i młodzież z Łapsz Niżnych sprzątała świat

Fot. Arch. szkoły 2013.09.23 18:04 / news / czytano 2593 / opinie 0

20. września 2013 roku Zespół Placówek Oświatowych w Łapszach Niżnych włączył się w 20. akcję „Sprzątanie Świata” pod tegorocznym hasłem „Odkrywamy czystą Polskę”.

Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum uczestniczyli licznie w tej „wspólnej lekcji poszanowania środowiska”, w celu udowodnienia swojej odpowiedzialności za ochronę przyrody, przez co propagowali ograniczenie powstawania odpadów, selektywną zbiórkę i recykling.

Dzieci i młodzież wyszukiwali i usuwali dzikie wysypiska, gdzie pokazali jak ważne jest, aby prawidłowo postępować z odpadami i – co jeszcze ważniejsze - co zrobić, by było ich jak najmniej. Również owocna okazała się współpraca z Zakładem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Urzędu Gminy Łasze Niżne, gdyż  po zakończeniu całej akcji wszystkie odpady zostały natychmiast zabrane przez specjalny samochód.
Autor: Krystyna Lasak / Oprac. red.
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij