Wieczór Pieniński w Bukowinie

Fot. Arch. Domu Ludowego 2016.02.06 22:36 / news / czytano 3511 / opinie 0

W Bukowinie Tatrzańskiej trwa 44. „Góralski Karnawał”. Podczas tej bogatej w folklor imprezy nie zabrakło akcentu pienińskiego. Swoim występem zespoły z Pienin uświetniły pierwszy dzień "karnawału".

„Góralski Karnawał” co roku do Bukowiny Tatrzańskiej ściąga kolędników, tancerzy, twórców ludowych oraz turystów. Gości do wspólnej zabawy w czwartek 4. lutego zapraszali pytace na siwych koniach oraz tegoroczni muzycy i zespoły. 

Pierwszy wieczór karnawału organizatorzy powierzyli zespołom z Pienin. Nasz śpiew, gwarę, taniec, muzykę i barwne stroje zaprezentowali Zespół Pieśni i Tańca Pieniny, Grupa Śpiewacza Krościeńcanki oraz Zespół dziecięcy Małe Pieniny, któremu przygrywała kapela Jaśka Kubika. 

Członkowie zespołów wzięli udział w konkursach tańca zbójnickiego i par tanecznych. Za wieloletni wkład pracy, kultywowanie kultury i tradycji Pienin wyróżniony został Jan Kubik a podziękowania w imieniu własnym i gospodarzy złożył z okazji jubileuszu 50-lecia jego działalności kulturalnej wójt gminy Bukowina Tatrzańska.

Góralskiemu Karnawałowi towarzyszy wystawa twórczości ludowej. Oficjalne wyniki podane zostaną jutro tj. w niedzielę. Ściskamiy kciuki za naszych reprezentantów!

Impreza odbywa się w bukowińskim Domu Ludowym.

Autor: mw
Źródło: domludowy.pl
Zdjęcia: Arch. Domu Ludowego
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij