Narciarskie zmagania w Jaworkach

Fot. Arch. UMiG Szczawnica 2018.02.27 22:07 / news / czytano 2074 / opinie 0

W niedzielne przedpołudnie - 25 lutego br., przy wspaniałych warunkach narciarskich i wyjątkowo mroźnej pogodzie,  uczniowie placówek oświatowych sprawdzili swe umiejętności podczas "Małego Pucharu Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica w narciarstwie alpejskim", który zorganizowany został w Jaworkach na stoku Ośrodka Arena Narciarska Jaworki - Homole.


W tegorocznych sportowych zmaganiach wzięło udział  63 zawodników zameldowanych na terenie gminy, którzy rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych:
Grupa I – klasy I-II
Grupa II – klasy III-IV
Grupa III – klasy V-VI
Grupa IV –  klasa VII oraz Gimnazjum klasy II-III 
Grupa V - szkoły średnie.
Ze względu na panującą w tym dniu niską temperaturę powietrza, o lokatach zajmowanych przez poszczególnych zawodników decydował jeden czas przejazdu. Zgodnie z opracowanym regulaminem zawodów zwycięzcy od I do V miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali pamiątkowe dyplomy natomiast zawodnicy zajmujący od I do III lokaty otrzymali dodatkowo bony podarunkowe do realizacji  w Sklepie Firmowym Regatta w Szczawnicy oraz medale ufundowane przez Miasto i Gminę Szczawnica. Ponadto najlepszy zawodnik w danej grupie wiekowej otrzymał puchar Burmistrza za najlepszy wynik w określonej kategorii. Najlepszą zawodniczką, rozgrywanego Pucharu została Aleksandra Lewoniec z Liceum Ogólnokształcącego w Krościenku n/D, która podczas tegorocznej edycji zawodów, uzyskała czas przejazdu 33.18 z kolei najlepszym zawodnikiem został Mateusz Hurkała reprezentujący szczawnickie Publiczne Gimnazjum, którego czas przejazdu wyniósł 30.34. Najlepsi zawodnicy  otrzymali z rąk Burmistrza – Grzegorza Niezgody pamiątkowe statuetki i dyplomy okolicznościowe. Oprócz szczawnickiego włodarza, gratulacje zwycięzcom złożył Lucjan Malinowski – współwłaściciel obiektu Arena Narciarska Jaworki – Homole oraz Sekretarz Miasta i Gminy Szczawnica – Tomasz Ciesielka. Ponadto wśród wszystkich startujących w zawodach uczniów rozlosowano pięć bonów podarunkowych do realizacji w sklepie sportowym. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwali przedstawiciele Sekcji Operacyjnej GOPR ze Szczawnicy.
 
WYNIKI :
DZIEWCZYNKI
I Grupa klasy I-II
1. Zachwieja Karina
2. Andruszkiewicz Laura
3. Tokarczyk Karolina

II Grupa klasy III-IV
1. Słowik Paulina
2. Mastalska Emilka
3. Słowik Wiktoria

III Grupa klasy V-VI
1. Kołodziejska Klara
2. Macanowicz Aleksandra
3. Ciesielka Natalia

IV Grupa klasy VII oraz Gimnazjum klasy II-III
1. Hurkała Weronika
2. Oleś Laura
3. Dyda Sandra

V Grupa szkoły średnie
1. Lewoniec Aleksandra
2. Hurkała Martyna
CHŁOPCY

I Grupa klasy I-II
1. Dyda Filip
2. Fryźlewicz Mikołaj
3. Hurkała Daniel

II Grupa klasy III-IV
1. Styrylski Maciej
2. Gabryś Łukasz
3. Tokarczyk Mateusz

III Grupa klasy V-VI
1. Poremba Paweł
2. Symela Paweł
3. Symela Piotr

IV Grupa klasy VII oraz Gimnazjum klasy II-III
1. Hurkała Mateusz
2. Słowik Patryk
3. Dulak Kamil

V Grupa szkoły średnie
1. Gabryś Witold
2. Chrobak Bartłomiej
Źródło: UMiG Szczawnica
Zdjęcia: Arch. UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij