Zawodzie z nowym mostem przed końcem tego roku

Fot. Arch. UMiG Szczawnica 2015.10.10 19:40 / news / czytano 1946 / opinie 0

Budowa nowego obiektu w Szczawnicy na potoku Grajcarek, który zastąpi ten zniszczony przez powódź w 2014 roku, ma zakończyć się z końcem listopada tego roku i kosztować będzie ponad 2 miliony złotych.

- Nowy obiekt nie będzie posiadał podpory pośredniej w korycie rzeki Grajcarek, co stanowiło poważne zagrożenie powodziowe. Część jezdna mostu będzie szerokości 5,5 m, dodatkowo po obydwu stronach jezdni wykonane zostaną bezpieczniki dla ruchu pieszego o szerokości 1,2 m. Na moście będzie ruch dwukierunkowy - informuje burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda.
 
Inwestycja jest wykonywana przez Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych z Nowego Targu. Prace rozpoczęły się początkiem września.
Autor: Oprac. red.
Źródło: FB
Zdjęcia: Arch. UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij