Zdążyć przed sezonem turystycznym

Fot. Arch. UMiG Szczawnica 2016.03.22 14:44 / news / czytano 1309 / opinie 0

Jeszcze przed nadchodzącym sezonem turystycznym zostanie wykonany remont murów kamiennych, schodów, chodnika przy przystani flisackiej w Pieninach w Szczawnicy.

Zakres prac będzie obejmował uzupełnienie brakujących elementów kamienia, spoinowaniu, czyszczeniu i piaskowaniu murów i schodów. Na realizację wyżej wymienionego zadania została zabezpieczona w budżecie kwota 40 tys. zł., która jednak po wykonaniu kosztorysu inwestorskiego okazała się niewystarczająca i po dokonaniu zmian budżetowych będzie zwiększona aby wykonać wszystkie niezbędne prace.

- Mury były wykonane w latach 60 - tych i do tego czasu nie były poddawane remontowi dlatego ich stan w niektórych miejscach już jest katastrofalny co przy zwiększającej się corocznie liczbie turystów korzystających ze spływu przełomem Dunajca nie stanowi dla nas pozytywnej reklamy. Prace będą wykonywane w najbliższym miesiącu - informuje na swoim facebookowym profilu burmistrz Grzegorz Niezgoda.
 
Remont muru, schodów i chodnika ma ostatecznie kosztować około 85 tys. złotych brutto. Zapytanie ofertowe samorząd szczawnicki skierował do czterech firm.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Arch. UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij