Zespół „Like Black” z Krościenka zwycięzcą konkursu tanecznego

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2013.04.17 14:04 / news / czytano 5884 / opinie 0

Około 60 gimnazjalistów z 5 szkół wzięło udział w VIII Pienińskim Przeglądzie Zespołów Tańca Nowoczesnego w Szczawnicy.

- Bardzo się cieszę, że jest Was tak dużo, najważniejsze aby wszyscy dobrze ten dzień wspominali – powiedział dyrektor Publicznego Gimnazjum w Szczawnicy Sebastian Walosczyk otwierając dzisiejszy konkurs. Impreza organizowana jest corocznie przez nauczycieli wychowania fizycznego w szczawnickim gimnazjum. Do walki o miano najlepszego zespołu w tańcu nowoczesnym wzięło udział aż 10 grup tanecznych z 5 gimnazjów. Gimnazjum w Krościenku n.D; Gimnazjum w Łapszach Niżnych; Gimnazjum w Maniowach, Gimnazjum w Ochotnicy Górnej oraz gospodarz turnieju – Gimnazjum w Szczawnicy. Jury w składzie: Przewodniczący dyrektor Sebastian Walosczyk, absolwentka gimnazjum Sandra Grochulska, pedagog szkolny Marta Tabasz oraz Magdalena Wojtarowicz wytypowało trzy kolejne miejsca:

  1. Grupa „Like Black” z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n. D;
  2. Grupa „Fallen Angels” z Gminnego Publicznego Gimnazjum w Maniowach;
  3. Grupa „Radio Activ” z Publicznego Gimnazjum im. ks. prof. Józefa Tischnera ze Szczawnicy.

Dyrektor wręczając dyplomy i puchary podziękował za liczne przybycie i zainteresowanie konkursem. - Dobrze, że młodzież tak licznie angażuje się w taniec nowoczesny. Widać zaangażowanie i poziom przygotowania, dlatego tym trudniej jest wybrać tych najlepszych. Taka forma rozwoju młodzieży pokazuje, że szkoła jest miejscem nie tylko rozwoju intelektualnego, ale również osobowościowego - powiedział. Nagrody ufundował Urząd Miasta i Gminy Szczawnica.

Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij