Polskie Pejzaże - wystawa malarstwa Józefa Mularczyka (Szczawnica 30.01-06.03.2016)

Fot. 2016.02.01 11:18 / imprezy / czytano 1722

Wystawę oglądać można od najbliższej soboty 30. stycznia w Galerii Pijalni Wód Mineralnych przy Placu Dietla w Szczawnicy.

Józef Mularczyk mieszka w Zakopanym, tworząc intensywnie przez 20 lat. Wystawia swe prace w zakopiańskich galeriach, między innymi w cyklicznych salonach „Sztuki Podhalańskiej", a także angażuje w działalność tamtejszego Towarzystwa Miłośników Teatru im. Heleny Modrzejewskiej, wykonując wspólnie ze swoimi uczniami dekoracje teatralne. Jest też aktywnym uczestnikiem zakopiańskiego życia muzycznego. Od  1974 roku do końca życia mieszka w Bochni.

Józef Mularczyk najchętniej malował górskie i morskie krajobrazy. Jego prace ubogacają wiele kolekcji w Polsce, a także za granicą: w Australii, Holandii, Austrii, Niemczech, Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych. 

Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij