26 lipca w ramach festiwalu na scenie w Szczawnicy zagości Dikanda

Fot. 2019.07.22 12:54 / news / czytano 1086 / opinie 0

Tegoroczna edycja Ethno-Novo to trzy wyjątkowe koncerty wybitnych artystów, twórczo czerpiących z muzyki korzeni, a jednocześnie aktywnie poszukujących nowych nurtów. Ich muzyka balansuje pomiędzy tym, co rdzenne a tym, co współczesne. Jest emocjonalna i żywiołowa jednocześnie,  zainspirowana zarówno orientalną egzotyką, jak  też rdzenną kulturą polską i regionalną.

26 lipca w ramach festiwalu na scenie Dworku zagości Dikanda. Dikanda to uznany, szczególnie na zagranicznym rynku muzycznym, szczeciński zespół grający world music. W swojej twórczości Dikanda stawia na autentyczność stylu – poszukuje nowych nurtów, a większość utworów jest oryginalnymi kompozycjami. Muzyczne inspiracje czerpie z tradycyjnych, folkowych brzmień szeroko rozumianego orientu – od Bałkanów, przez Izrael, Kurdystan, Białoruś po Indie. W ich utworach można usłyszeć głównie brzmienia bałkańskie i cygańskie. 
 
Zespół istnieje od 1997 r. Dikanda ma w swoim dorobku 7 płyt – w tym DVD Live nagrywane w zakopiańskim Teatrze Witkacego; setki koncertów (głównie w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, ale również w Rosji, Indiach oraz w USA), oraz liczne nagrody - w tym „Płyta roku” niemieckiego czasopisma „Folker” (2005). Koncerty Dikandy to niezwykle emocjonalna podróż po etnicznych brzmieniach, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy, prawdziwych uczuć. Charakterystyczne dla Dikandy jest tworzenie nowych słów w tekstach utworów, w ten sposób powstał oryginalny język grupy - „dikandisz”. Najważniejszy w twórczości zespołu jest przekaz, który jest  relacją między artystami a publicznością. 

Zespół  w składzie :
Anna Witczak Czerniawska - śpiew, akordeon
Katarzyna Bogusz - śpiew 
Piotr Rejdak - gitara, klawisze
Daniel Kaczmarczyk - instrumenty perkusyjne 
Grzegorz Kolbrecki - kontrabas 
Dominik Bieńczycki - skrzypce, mandolina
Szymon Bobrowski - trąbka

Zapraszamy!
26 lipca [sobota], godz. 19.00 
Dworek Gościnny-Szczawnica

Bilety - od 50 zł
Dla dzieci do lat 12 - zniżka 10 zł (za okazaniem dokumentu potwierdzającego wiek)

Sprzedaż i rezerwacja:
e- bilet - https://sklep.ebilet.pl/98516241848729606
Butik I love Szczawnica - Plac Dietla
Rezerwacja 18 540 04 00 (pon.-piąt. 10.00.-16.00.)

Organizatorami Ethno-Novo 2019 są:
Grupa Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica, Fundacja Andrzeja Mańkowskiego oraz Dworek Gościnny.
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij