Akademii Młodego Energetyka - rusza druga edycja

Fot. Arch ZPO Łapsze Niżne 2015.09.24 09:33 / news / czytano 1804 / opinie 0

Zeszłoroczny projekt okazał się dużym sukcesem, w którym uczestniczyło ok. 100 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z czterech gmin. Akademia organizowana jest przez Zespół Elektrowni Wodnych w Niedzicy.


Zajęcia w Akademii prowadzili wysokiej jakości specjaliści reprezentujący nauki ścisłe z uczelni polskich, a patronat nad Akademią objęła Akademia Górniczo-Hutnicza z Krakowa.

W tym roku, organizatorzy postanowili skupić się na szkołach podstawowych, dlatego do Akademii chcą zaprosić uczniów klas piątych z gmin: Czorsztyn, Krościenka, Łapsz Niżnych i Nowego Targu. Udział w Akademii jest bezpłatny dla uczniów. 

- Uczniowie zostaną podzieleni na dwie grupy (50 osób w każdej). Udział w wykładach i warsztatach będzie bezpłatny dla uczniów Akademii. Zajęcia odbywać się będą w Zespole Elektrowni Wodnych w Niedzicy oraz w Pawilonie Wystawowo-Informacyjnym. Każda grupa będzie miała zajęcia raz w miesiącu (w sobotę), które trwać będą od jednej do trzech godzin zegarowych. Młodzi studenci na pierwszych zajęciach otrzymają indeksy. Po każdym wykładzie uzyskiwać będą zaliczenie potwierdzone pieczątką w indeksie. Studenci zaliczą rok akademicki, jeśli uzyskają minimum sześć wpisów w indeksie - tłumaczy Natalia Niemiec z ZEW Niedzica.

Uroczysta inauguracja Akademii Młodego Energetyka w roku akademickim 2015/16, odbędzie się 3 października w Zespole Elektrowni Wodnych w Niedzicy o godz. 10.00.

W tym roku organizator ma miejsce dla 10 szkół, z której każda może delegować 10 uczniów. W związku z tym, pierwsze 10 szkół, które zgłoszą się do Akademii zostaną przyjęte. Dla pozostałych zostanie przygotowana lista rezerwowa. Lista szkół uczestniczących w tegorocznej Akademii zostanie wysłana mailowo do sekretariatów szkół, po zgłoszeniu się do programu 10 szkoły.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Arch ZPO Łapsze Niżne
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij