Inauguracja Jubileuszowego Festiwalu "Pieniny-Kultura-Sacrum"

Fot. Arch. Organizatora 2014.07.18 15:12 / news / czytano 2798 / opinie 0

Już w najbliższą sobotę o godz. 19:00 w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku n/D słowo świętego Jana Pawła II, zarówno to zapisane jak i wypowiedziane w znakomitej interpretacji legendarnego polskiego aktora Jerzego Zelnika, zostanie dopełnione muzyką organową.

Wykonawcą muzyki będzie znakomity organista, improwizator oraz popularyzator muzyki polskiej za granicą Marek Stefański. Koncert ten będzie dziękczynnym „Te Deum” za niedawną kanonizację Papieża Polaka.

Muzyce i słowu towarzyszyć będzie wystawa przygotowana pod kierunkiem Ewy Majerczak przez Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n/D oraz gościnnie twórców, zrzeszonych wokół Stowarzyszenia Artystów Pienińskich. Wszystkie prace będą połączone klamrą – słowami Ojca Świętego Jana Pawła II „…nie cały umieram, to co we mnie niezniszczalne trwa!”
 
Dzień później, w niedzielne popołudnie w kościele św. Stanisława BM w Sromowcach Wyżnych o godz. 17:30 na organach zagra Mariusz Ryś – artysta związany z ośrodkiem muzycznym w Sandomierzu, a szczególnie z prastarą i przepiękną katedrą sandomierską, zaś na skrzypcach barokowych zagra wybitny wirtuoz tego instrumentu, specjalista w dziedzinie muzyki dawnej, związany z ośrodkami muzycznymi w Krakowie i we Wrocławiu, Zbigniew Pilch. 

Na wszystkie koncerty wstęp wolny! Organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie Artystyczne PianoClassic. Patronat honorowy objął JE. Ks. Bp. Wiesław Lechowicz.
Autor: Agnieszka Radwan-Stefańska
Zdjęcia: Arch. Organizatora
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij