Bogdan Trojanek & Terne Roma w Krościenku - zapowiedź

Fot. 2018.07.11 21:07 / news / czytano 2426 / opinie 0

Już niebawem, bo 14 lipca 2018 r. w amfiteatrze „Pod Wierzbą” wystąpi słynny cygański zespół Bogdan Trojanek & Terne Roma wykonujący  muzykę taborowo – cygańską.

Zespół koncertuje zarówno w kraju jak i poza jego granicami pokazując barwne muzyczno-taneczne show. Cudowna muzyka romska, śpiew, taniec, bogate stroje sceniczne tym razem w Krościenku stworzą niepowtarzalną niezapomnianą atmosferę i wprowadzą mieszkańców gminy i turystów w magiczny świat Romów.

Występ tego zespołu realizowany jest w ramach projektu pn: Muzyczna podróż z Romami, na który gmina Krościenko pozyskała środki finansowe z Programu integracji społeczności romskiej w Polsce na lata 2014-2020. W 2017 roku gmina złożyła wniosek do programu, którego celem jest dalsza integracja społeczna pomiędzy społecznością romską i polską na terenie gminy Krościenko.

Gmina skutecznie od 2015 roku ubiega się o środki finansowe, które przeznaczane są zwiększenie poziomu integracji społecznej Romów poprzez działania w dziedzinie edukacji (w tym edukacji kulturowej, historycznej i obywatelskiej), aktywizacji zawodowej, ochrony zdrowia oraz poprawy sytuacji mieszkaniowej.
Źródło: UG Krościenko
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij