Zapowiedź imprez kulturalno-rozrywkowych w Gminie Łapsze Niżne

Fot. turystyka.lapszenizne.pl 2015.06.25 21:17 / news / czytano 3752 / opinie 0

Mistrzostwa Małopolski w Triathlonie, spotkanie z folklorem Spisza, Wielkie Granie na Spiszu z tegoroczną gwiazdą - zespołem polskiej sceny muzycznej - PIERSI.

Gmina Łapsze Niżne to niewątpliwie bajeczny zakątek, do której zapraszamy wszystkich zwolenników letniego, aktywnego wypoczynku. Wszystkich odwiedzających naszą Gminę czekają wspaniałe, niezapomniane chwile. Chcielibyśmy przybliżyć Państwu naszą bogatą i różnorodną kulturę oraz zapewnić mile spędzony czas na łonie natury. Spiszacy doceniają  i szanują naturalne walory krajobrazowe, dlatego zachęcają do korzystania z atrakcyjności i rozmaitości; gór, wody oraz czystego powietrza. Organizowane  imprezy, są cenione i cieszą się ogromnym powodzeniem wśród mieszkańców i turystów.
 
Już w najbliższym czasie:

MISTRZOSTWA MAŁOPOLSKI W TRIATHLONIE, MISTRZOSTWA POLSKI LEKARZY – DYSTANS OLIMPIJSKI
Termin: 28.06.2015 r. (niedziela), 
Godzina: 11:30
Start i Meta: Frydman na Spiszu, k/ Nowego Targu, woj. Małopolskie
Szczegóły: www.frydmantriathlon.pl   oraz www.lapszenizne.pl   

Rowerowy weekend z ZEW Niedzica
Termin: 4-5 lipca
Godz. 11:00
Miejsce: Korona Zapory w Niedzicy
Szczegóły: www.lapszenizne.pl www.joyride.pl 
Pokazy dirtu, rowerowe przedszkole, szkolenia w bikeparku i endurowa wycieczka – serdecznie zapraszamy Was na kolejny bezpłatny weekend z Joy Ride’em, który odbędzie się od 4 do 5 lipca. W sobotę na koronie zapory w Niedzicy. Zapora w Niedzicy jest najwyższym obiektem tego typu w Polsce, wiec można również spodziewać się najwyższych lotów. Co więcej, z jej korony rozciąga się widok na zalew Czorsztyński i zamek w Niedzicy, a na terenie Polany Sosny (tuż obok zapory) znajdują się wille regionalne i Restauracja Dwór otoczone zielonymi polami. Krótko mówiąc warto odwiedzić, to miejsce dla samych widoków. Oprócz pokazów w Niedzicy zorganizujemy rowerowe przedszkole, gdzie pokażemy najmłodszym, dlaczego rowery to czysta przyjemność, a na zakończenie soboty ekipa CinemaTour.pl rozłoży kino plenerowe, na którym zobaczymy najbardziej klimatyczne produkcje rowerowe ostatnich lat.

Śpisko Watra 
Termin: 05 lipca
Godz. 13:00
Miejsce:  Plac Gminnego Ośrodka Kultury w Niedzicy
Szczegóły: www.lapszenizne.pl , www.gok.lapszenizne.pl
Letni przegląd folkloru spiskiego odbywający się w Niedzicy przy Gminnym Ośrodku Kultury. Jest to ważna impreza, której nie powinni przeoczyć także turyści i wczasowicze gdyż jest jedną z najciekawszych tego typu imprez w regionie. Można podziwiać zarówno kulturę muzyczno – taneczną Spisza, ale także stroje regionalne mieszkańców tego wspaniałego regionu. Podczas przeglądu folklorystycznego można degustować spiskie potrawy przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich. Tegoroczna "Śpisko Watra" zostanie wzbogacona konkursem kapel spiskich.

12 lipca - Gminne Zawody sportowo-pożarnicze (Kacwin)
Termin: 12 lipca
Godz. 11:00
Miejsce: Boisko sportowe
Szczegóły: www.lapszenizne.pl 
Interesująca impreza organizowana przez Gminę oraz Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP podczas której jednostki OSP z terenu Gminy rywalizują w sztafecie oraz części bojowej. 

Wielkie Granie na Spiszu
Termin: 25-26 lipca
Godz. 25.07. – 18:00, 26:07. – 14:00
Miejsce: Łapsze Niżne – plac starego boiska sportowego
Festiwal muzyczny trwający dwa dni. W sobotę impreza z DJ przeplatana występem zespołów muzycznych: Taryfa Nocna oraz Iscariota. W niedzielę  w atmosferę prawdziwej biesiady wprowadzi nas zespół regionalny oraz orkiestra dęta.  W niepowtarzalny klimat wprowadzą nas zespoły: Wiolinka i Bemol, Buksa Łukasz OFM oraz Vernyhora. Czeka nas również prawdziwa dawka folkowych i rockowych doznań, które zapewni nam koncert zespołu InoRos. Uwieńczeniem dnia będzie występ gwiazdy polskiej sceny muzycznej - zespołu PIERSI. Szczegóły już niebawem na plakatach oraz na www.lapszenizne.pl www.turystyka.lapszenizne.pl 

Puchar Wójta Gminy w Piłce Nożnej
Termin: 2 sierpnia
Godz. 13:00
Miejsce: Łapsze Niżne – boisko sportowe
Impreza cykliczna o charakterze sportowym gdzie lokalne zespoły sportowe zmagają się o puchar Wójta. Szczegóły: www.lapszenizne.pl 

XVI LETNIA FILHARMONIA aukso
Termin: 8 sierpnia
Miejsce: Hala Maszyn Zespołu Elektrowni Wodnych Niedzica SA
Wydarzenie, którego nie należy przegapić; o szerokim spektrum artystycznym i kulturowym, jego głównym atutem jest wyjątkowo wysoki poziom muzyczny, związany z rozwojem jednej z najlepszych orkiestr kameralnych w Polsce - Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy AUKSO pod dyrekcją Marka Mosia, po raz drugi zawita w Pieniny, by m.in. w wyjątkowej scenerii hali maszyn elektrowni wodnej Niedzica dokonać finałowej odsłony tegorocznego festiwalu. Szczegóły: www.lapszenizne.pl oraz www.niedzica.pl 

W sierpniowe weekendy kontynuowany będzie cykl koncertów IV Festiwal Barok na Spiszu. 
Festiwal Barok na Spiszu to inicjatywa kulturalna zainicjowana w roku 2012. Organizatorem festiwalu jest Fundacja Kulturalny Szlak we współpracy z lokalnymi instytucjami i spiskimi parafiami. Festiwal ma na celu promowanie wspaniałych zabytków baroku znajdujących się na terenie polskiego Spisza poprzez koncerty muzyki korespondującej z wystrojem oraz charakterem wnętrz. 

Gminne Dożynki 
Termin: 6 września 
Godz: 11:30
Miejsce: Niedzica
"Dożynki" to ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. Dożynki Gminne połączone z Paradą Orkiestr Dętych są imprezą cykliczną i mają charakter przechodni, organizowane są co roku w innej miejscowości gminy. W tym dniu rozstrzygany jest konkurs "Na najbardziej zadbane obejście”

Wszystkich rodziców ze swoimi pociechami zapraszamy 27 września na Piknik z Latawcem – konkurs rodzinny na najpiękniejsze i latające latawce.

Akademia Młodego Energetyka  działająca przy ZEW Niedzica S.A. rozpocznie drugi rok swego funkcjonowania 3 października, by kontynuować ideę budowania mostów pomiędzy: pasją, ciekawością i kreatywnością młodego pokolenia; inspirowaniem dzieci i młodzieży do wielkich marzeń, a pomaganiem im w stawianiu pierwszych kroków w kierunku poznawania ciekawych zawodów.

Reasumując Gmina Łapsze Niżne oprócz świetnej bazy wypadowej zapewnia wszystkim urozmaicenie czasu poprzez bogaty kalendarz imprez zarówno kulturalnych, sportowych jak i rozrywkowych. Więcej informacji na www.lapszenizne.pl oraz www.turystyka.lapszenizne.pl
Autor: Dorota Wasielak
Źródło: UG Łapsze Niżne
Zdjęcia: turystyka.lapszenizne.pl
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij