Organy i puzon podczas inauguracji 6. Letniego Festiwalu Pieniny-Kultura-Sacrum

Fot. Arch. Organizatora 2015.07.21 13:15 / news / czytano 2315 / opinie 0

W najbliższą sobotę 25 lipca o godzinie 19:00 w Kościele Dobrego Pasterza w Krościenku n.D. zainaugurowany zostanie 6. Letni Festiwal „Pieniny-Kultura-Sacrum”.

Podczas koncertu inauguracyjnego wystąpią: jeden z najbardziej aktywnych artystycznie organistów niemieckich, organista katedry luterańskiej w Hanowerze Ulfert Smidt oraz znakomity puzonista, solista NOSPR, na co dzień związany z Akademią Muzyczną w Krakowie, Zdzisław Stolarczyk.

Połączenie organów z puzonem jest dość niepowszednie i za każdym razem bardzo interesujące dla słuchaczy. Stanowi również wyzwanie dla grających ze sobą muzyków. W programie znajdą się utwory niemieckiego baroku, romantyzmu oraz improwizacje organowe.

Podczas koncertu zostanie otwarta wystawa „Muzyczne Anioły” przygotowana pod okiem Ewy Majerczak przez uczniów Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n.D.
 
Festiwal odbywa się dzięki Mecenatowi okazanemu przez Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica S.A. oraz dotacji udzielonej przez Starostwo Powiatowe w Nowym Targu. Partnerem w organizacji Festiwalu są Pensjonat CrosnaSpa z Krościenka n.D. oraz Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n.D. 
Źródło: mat. prasowe
Zdjęcia: Arch. Organizatora
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij