Szczawnickie Street Music zabrzmiało po góralsku

Fot. AS 2016.05.03 21:46 / news / czytano 2942 / opinie 0

- Street Music, nowa szczawnicka impreza, to w zasadzie scena otwarta – mówią organizatorzy. Tym razem do występu w Parku Dolnym zaprosili zespoły góralskie. Przyciągnęło to wielu widzów i słuchaczy.

Street Music ma szanse przyjąć się w uzdrowisku na stałe. Podczas góralskiego Street Music zaprezentowały się: Zespół Pieśni i Tańca Juhasy wraz z towarzyszącą mu młodzieżową dziewczęcą grupą wokalną, akompaniująca Ewa Zachwieja – kierownik zespołu i kapela góralska Jaworcanie. Na koniec wystąpiła kapela Białopotocanie.

Na scenie zabrzmiały melodie pienińskie, podhalańskie, a także inne pieśni i piosenki łuku Karpat wywodzące się z Węgier, Słowacji a nawet Bałkanów. Juhasy dały popis swoich umiejętności artystycznych nie tylko w śpiewie ale i w tańcu. Dziecięce pary taneczne w barwnych strojach zaprezentowały się w tańcach „łod Pionin” czyli w obyrtanym, ogrodniku, śtajerku. Białopotocanie, choć w okrojonym składzie, zagrali i zaśpiewali w sobie właściwy sposób, z werwą, a muzyka niesiona przez wody pobliskiego stawu, rozbrzmiewała w Parku Dolnym aż do ulic Szczawnicy.

Autor: AS
Zdjęcia: AS
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij