Spotkanie z folklorem w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krościenku n/D

Fot. Arch. Organizatora 2014.05.29 21:57 / news / czytano 3161 / opinie 2

W spotkaniu z muzykami z zespołów Białopotocanie oraz Folk Power Music Arturem Majerczakiem, Tomaszem Bodziarczykiem oraz Przemysławem Pierzgą wzięli udział uczniowie klas III krościeńskiej podstawówki wraz z wychowawczyniami.

Członek zespołu Artur Majerczak bardzo barwnie i ciekawie opowiadał o regionie górali pienińskich, podhalańskich, spiskich i orawskich w muzyce, gwarze i stoju. Zaznaczył, że folklor należy do naszego dziedzictwa tożsamości oraz kultury i jest nieodłącznym elementem tradycji naszych przodków, o którą należy dbać i ją kultywować.
 
Swoją muzyką kapela uświetniła spotkanie, a uczniowie byli mile zasłuchani. Byli też zainteresowani strojem i tańcem. Ponadto spróbowali swoich sił w graniu na instrumentach smyczkowych i śpiewie pienińskich przyśpiewek. Dzieci stawiały wiele interesujących pytań np. ,, Skąd wydobywa się dźwięk?", ,, Czy smyczek się rozgrzewa podczas grania?", ,,Czy struna może się przepiłować?", ,, Z czego składa się smyczek?". Artur Majerczak na każde pytanie udzielił fachowej i wyczerpującej odpowiedzi. Mamy nadzieję, że spotkanie w bibliotece przyczyniło się do promocji naszego regionu.
Autor: Władysława Bodziarczyk
Zdjęcia: Arch. Organizatora
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

kvx2014.06.15 20:06
a piwko było
jas2014.05.30 11:05
a BARDOSS gdzie ????????
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij