Wiosennie i subtelnie - w Krościenku można obejrzeć dwie wystawy

Fot. Wiktor Ćwiertniewicz 2015.04.16 10:23 / news / czytano 5653 / opinie 0

W minioną sobotę w galerii Gminnego Centrum Kultury oraz Restauracji "Klasyczna" otwarte zostały dwie wystawy. Pierwsza prezentuje wspólne prace członków Stowarzyszenia Artystów Pienińskich, druga to wystawa indywidualna autorstwa Krystyny Kolkowicz.

W sobotę, 11 kwietnia w GCK otwarta została wspólna wystawa prac twórców należących do Stowarzyszenia Artystów Pienińskich. Prezentowane prace, wykonane w technikach rysunku, malarstwa akwarelowego, olejnego, akrylowego i malarstwa na szkle, oraz rzeźby, haftu i fotografii,  łączy wspólny temat „Wiosna”.
 
Temat stał się inspiracją do pokazania dzieł, nie zobowiązywał natomiast nikogo do bezpośredniego nawiązania do pory roku. Wystawę otworzyła Ewa Majerczak, prezes SAP oraz Józef Szałwia, dyrektor GCK w Krościenku. Zapraszamy do wstąpienia do Galerii GCK w Krościenku nad Dunajcem. Autorzy prac: Elżbieta Adamczyk, Krystyna Aleksander, Stanisław Jabłoński, Andrzej Beliczyński, Anna Czajka, Wiktor Ćwiertniewicz, Marzena Gruszczyńska, Klaudia Jankowska, Roman Kacwin, Stanisław Kacwin, Krystyna Kolkowicz, śp. Franciszek Kolkowicz, Elżbieta Kolusz, Ewa Majerczak, Anna Malinowska, Anna Oleś, Zbigniew Urbański, Krystyna Walosik i Monika Ziemianek.

W tym samym dniu w Restauracji „Klasyczna” mieszczącej się w Zespole Szkół Zawodowych i Placówek otwarto wystawę pani Krystyny Kolkowicz, znanej i zasłużonej dla krościeńskiej społeczności artystki. Uroczystość odbyła się w miłej i wzruszającej atmosferze. Pani Krystyna jest emerytowaną nauczycielką plastyki, która miała wpływ na wiele pokoleń, toteż podczas wernisażu było wiele wspomnień.
 
Autorka prezentuje na wystawie rysunki wykonane piórkiem, ołówkiem, malarstwo pastelowe i akwarelowe. Przedstawia kontynuację cyklu „Ogrodów”, pejzaże, martwe natury z kwiatami roli głównej, zwierzęta oraz obrazki o tematyce religijnej. Artystka dołączyła do wystawy cztery obrazy olejne, będące wspomnieniem jej męża śp. Franciszka  Kolkowicza. Wystawę można zobaczyć do 8 maja 2015 roku.
Autor: Ewa Majerczak
Zdjęcia: Wiktor Ćwiertniewicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij