Z pieśnią przez pokolenia - podsumowanie projektu

Fot. Arch. zespołu 2020.11.12 10:51 / news / czytano 1564 / opinie 0

"Z pieśnią przez pokolenia" to projekt realizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Maniowach w okresie od czerwca do października 2020 roku.

Polegał on na zorganizowaniu warsztatów śpiewu białego dla seniorek z KGW "Maniowy" oraz dla dzieci i młodzieży z zespołu "Mali Maniowianie".  Śpiew łączy ludzi i pokolenia dlatego panie zdecydowały o włączeniu  do współpracy dzieci z zespołu "Mali Maniowianie" którym chcą przekazać znajomość dawnego maniowskiego śpiewu, oraz zaszczepić w nich chęć śpiewania przy rożnego rodzaju okazjach. Warsztaty śpiewu przeprowadziła Katarzyna Broda-Firla trener i instruktor śpiewu białego prowadząca warsztaty "od źródła". Dla KGW ważnym jest, aby promować i kultywować śpiew własnego regionu, własnej miejscowości chcą nauczyć tego tradycyjnego ludowego śpiewu młode pokolenie. 

Warsztaty były bardzo fajnym doświadczeniem poznania własnych możliwości wokalnych, uczestnicy nauczyli się właściwego posługiwania się aparatem głosu, poznali odpowiednie techniki oddechowe oraz ćwiczenia rozgrzewające. Zarówno dla pań jak i dzieci i młodzieży było to bardzo ciekawe i wartościowe doświadczenie, zgodnie wszyscy przyznali, że postarają się o wspólną śpiewająca współpracę.
Autor: Katarzyna Dobrzyńska
Zdjęcia: Arch. zespołu
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij