Szachowe Mistrzostwa Ośrodka Sportowego Szczawnica

Fot. Pieninyinfo.pl, Jacek Piotrowski 2014.09.18 08:50 / news / czytano 4125 / opinie 6

W środę 17 września 2014 roku w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Krościenku n/D rozegrano kolejną już edycję Szachowych Mistrzostw.

Jak co roku w turnieju wzięli udział młodzi szachiści z terenu podlegającego Ośrodkowi Sportowemu Szczawnica. Organizatorem imprezy było natomiast Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu. 
 
- Dzisiejsze szachowe zawody są tradycyjnie inauguracją szkolnych rozgrywek sportowych w powiecie nowotarskim - zaznaczył Józef Dyda koordynator ds. sportu PCK w Nowym Targu podczas rozpoczęcia turnieju. 
 
Zawodnicy zostali poinformowani o wartości szachów, jako dyscypliny sportowej, o zasadach fair-play, konieczności kształtowania umiejętności panowania nad sobą i o niezbędnym szacunku do przeciwnika. W turnieju uczestniczyło 47 młodych adeptów "gry królewskiej". Sędzią rozgrywek był Zdzisław Soliwoda. 

Zgodnie z regulaminem do finałów kwalifikowało się dwóch najlepszych zawodników z każdej losowanej wcześniej grupy. O ostatecznej kolejności w klasyfikacji drużynowej, zgodnie z regulaminem, decydowały punkty zdobyte w fazie zasadniczej. 

W kategorii szkół podstawowych w klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Michał Soliwoda, uczeń Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Krościenku, drugie miejsce i srebrny medal wywalczył Nicholas Fawcett, uczeń Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Krościenku, trzecie miejsce i brązowy medal otrzymał Piotr Wolski, także uczeń Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Krościenku.
 
W kategorii dziewcząt ze szkół podstawowych medale zdobyły: złoty - Natalia Bąk- Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Warszawy w Grywałdzie, srebrny - Julia Musiał - Szkoła Podstawowa im. Mickiewicza w Krościenku, brązowy - Zuzanna Zachwieja - Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Szczawnicy.

W kategorii drużynowej szkół podstawowych:
I miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Krościenku nad Dunajcem (skład drużyny: Julia Musiał, Karol Wolski, Nicholas Fawcett, Filip Czerwiec, Piotr Wolski, Kacper Koper, Adam Batkiewicz, Michał Kozielec, Michał Soliwoda);
II miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Szczawnicy;
III miejsce - Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Warszawy w Grywałdzie;
IV miejsce - Szkoła Podstawowa w Niedzicy.

W kategorii gimnazjów indywidualnie:
I miejsce - Bartosz Ciesielka z Publicznego Gimnazjum im. ks. prof. J. Tischnera w Szczawnicy, II miejsce - Mateusz Potaśnik z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n.D., III miejsce - Ernest Szczepaniak z VI Gimnazjum MCE w Krościenku.
 
W kategorii dziewcząt indywidualnie: I miejsce- Justyna Węglarz, II miejsce - Olga Gumulak, III miejsce - Paulina Nowak, wszystkie z Publicznego Gimnazjum im. ks. prof. J. Tischnera w Szczawnicy.

W kategorii drużynowej gimnazjów:
I miejsce - drużyna Publicznego Gimnazjum im. ks. prof. J. Tischnera w Szczawnicy (skład drużyny: Justyna Węglarz, Szymon Kufel, Bartosz Ciesielka, Adrian Marciszewski, Jacek Szczepaniak, Olga Gumulak, Jakub Ciesielka, Paulina Nowak);
II miejsce - drużyna Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n.D.;
III miejsce- drużyna VI Gimnazjum MCE w Krościenku. 

Medale i puchary wręczali: Wójt Gminy Krościenko n.D. Stanisław Gawęda i Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Krościenku Małgorzata Koterba. 

PCK w Nowym Targu sfinansowało puchary i medale i przekazało także książki o sportowcach z gór, doceniając propagatorów szachowej dyscypliny w Pieninach. Pamiątkowe książki i podziękowania otrzymali: ksiądz proboszcz Henryk Homoncik oraz niespodziewający się takiego wyróżnienia, piszący te słowa Zdzisław Soliwoda. 

Na koniec turnieju organizatorzy pochwalili adeptów "gry królewskiej" za to, że siadając przed szachownicą i odchodząc od monitorów komputerów i telewizorów idą w kierunku myślenia twórczego, matematycznego, abstrakcyjnego, myślenia logiczno - wyobrażeniowego. Organizatorzy oraz Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Krościenku n/D wspólnie zadeklarowali kolejne spotkanie przy szachownicach w następnym roku.
Autor: Zdzisław Soliwoda / Oprac. red.
Zdjęcia: Pieninyinfo.pl, Jacek Piotrowski
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

Jacek Dusik2014.09.22 10:09
Ernest Szczepaniak jest z VI Gimnazjum MCE, a znalazł się w drużynie PG w Szczawnicy, proszę poprawić błąd. Dziękuję
bolo2014.09.19 07:09
Powiatowe Centrum Kultury jako Organizator wymienione jest 3 razy w materiale, czy komentujący umieją czytać ?
PCK2014.09.18 21:09
Powiatowe Centrum Kultury było organizatorem, a nie Powiatowe Centrum Sportu.
Mieszkaniec 22014.09.18 15:09
a ja uważam, że każdy wójt, radny, kandydat na radnego, kandydat na wójta powinien się pokazywać, organizować, czymś pożytecznym bezinteresownie zajmować się i to wszystko ma robić oficjalnie a nie tak jak zazwyczaj anonimowo kozaczyć, i potajemnie opowiadać banialuki , co nie zmienia faktu, że głównym organizatorem tego turnieju jest Powiatowe Centrum Sportu
umiejący czytać ze zrozumienie2014.09.18 12:09
Raczej organizatorem jest Powiatowe Centrum Sportu a nie pan Soliwoda.
Mieszkaniec2014.09.18 12:09
Wójt już zaczyna się pokazywać przed nowymi wyborami? Soliwoda organizuje to po co wójt?
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij