Szlachtowa: Śledztwo w sprawie wypadku przy pracy i śmierci 19-latka

Fot. 2016.02.13 21:16 / news / czytano 2506 / opinie 0

Prokuratura Rejonowa w Nowym Targu wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci 19-letniego mężczyzny, do czego doszło w tym samym dniu na terenie jednego z zakładów pracy w Szlachtowej koło Szczawnicy.

Wymieniony był tam pracownikiem. Jak wynika z wstępnych ustaleń tego śledztwa do zdarzenia doszło w czasie przemieszczania na terenie tego zakładu ciężkich urządzeń. Podczas rozładunku przewożone urządzenie zsunęło się z platformy i przygniotło tego pracownika, w następstwie czego poniósł on śmierć na miejscu.

Obecny na miejscu prokurator zarządził sekcję zwłok, która najprawdopodobniej będzie przeprowadzona w dniu 12 lutego 2016r. w Zakładzie Medycyny Sądowej CM UJ w Krakowie. Określi ona m.in przyczynę zgonu, mechanizm powstanie obrażeń ciała oraz stan trzeźwości zmarłego. 

Niezależnie od tego na miejscu podjął też czynności Inspektor Pracy z Państwowej Inspekcji Pracy, który również dla celów tego śledztwa wyda opinię czy zostały zachowane wszystkie wymogi związane z opisanymi czynnościami (transportem urządzeń) z punktu widzenia zasad bhp. 

W wypadku stwierdzenia naruszenia takich zasad osobie lub osobom odpowiedzialnym za ich naruszenie, a tym samym i za spowodowanie skutku w postaci śmierci innej osoby, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.




Autor: Oprac. red.
Źródło: Prokuratura w Nowym Sączu
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij