Pieśni Ku Bożej Chwale nad Jeziorem Czorsztyńskim

Fot. Pieninyinfo.pl 2014.07.08 11:22 / news / czytano 4372 / opinie 0

Po raz trzeci w Kluszkowcach zorganizowany został Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej, który ma charakter przeglądu a nie konkursu i służy zaprezentowaniu dorobku artystycznego przez biorące w nim udział chóry.

Goście, którzy przybyli do kościoła św. Rafała Kalinowskiego w Kluszkowcach, w doskonałej akustyce świątyni, mogli usłyszeć występy pięciu chórów, a wśród nich Chóru Parafialnego z Kluszkowiec, Chóru Parafialnego z Bukowiny Tatrzańskiej, Chóru Flisacko-Parafialnego ze Sromowiec Niżnych, chóru ze Spiskiej Starej Wsi ze Słowacji, oraz członków Zespołu Wokalnego i Orkiestry Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia z Nowego Targu. 

Wszyscy wykonawcy nagrodzeni zostali statuetką wyrzeźbioną przez Jerzego Sosnę - twórcę ludowego z zamiłowania, a emerytowanego oficera mieszkającego w Kluszkowcach i wykonującego rzeźbę i płaskorzeźbę od ponad 35 lat.

Honorowy patronat na imprezą objął Starosta Powiatu Nowotarskiego Krzysztof Faber. Organizatorami festiwalu byli: Parafia MB Częstochowskiej w Kluszkowcach, Chór Parafialny z Kluszkowiec oraz Gminne Centrum Kultury w Kluszkowcach.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Pieninyinfo.pl
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij