Strefa Kibica i wielkie kibicowanie Katarzynie Niewiadomej z Ochotnicy Górnej

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2016.08.08 19:42 / news / czytano 1651 / opinie 0

W niedzielne popołudnie i wieczór we wspólnym kibicowaniu Kasi Niewiadomej - kolarce szosowej uczestniczyło kilkaset osób. Było sporo sportowych emocji, a na koniec gromkie Sto Lat.

W niedzielne popołudnie i wieczór we wspólnym kibicowaniu Kasi Niewiadomej - kolarce szosowej uczestniczyło kilkaset osób. Było sporo sportowych emocji, a na koniec gromkie Sto Lat.

W specjalnie przygotowanym miejscu – Strefie Kibica, przy Wiejskim Ośrodku Kultury w Ochotnicy Dolnej, gdzie można było oglądać kobiecy wyścig kolarski ze startu wspólnego, zgromadziły się tłumy widzów.

Sportowa impreza rozpoczęła się kolarskim akcentem. Po godzinie 15.00 ponad 30-osobowa grupa wzięła udział we wspólnej przejażdżce po terenie gminy Ochotnica w celu rozgrzewki przed mocnym kibicowaniem. Pośród cyklistów byli rodzice Kasi Niewiadomej – Pani Lucyna i Staszek.

Transmisję można było oglądać na specjalnie przygotowanym telebimie, a atmosfera i emocje wspólnego kibicowania rosły do samego końca wyścigu. Podczas trwania wyścigu chętni spróbowali swoich sił w próbie wysiłkowej na trenażerze rowerowym Tacx. Próba polegała na uzyskaniu najwyższej mocy średniej z 3 minutowego przejazdu. Najlepszy wynik osiągnął nowosądeczanin – Marcin Ziemianek, który wraz z gadżetami promocyjnymi gminy wygrał kolację dla dwóch osób w towarzystwie Katarzyny Niewiadomej w Restauracji Kotońka w Szczawnicy. Drugi i trzeci wynik uzyskali ochotniczanie - Janusz Buczek oraz Marek Smreczek. Za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu dziękujemy Panu Cezaremu Szafrańcowi.

Pośród kibiców byli rodzice i babcia Kasi Niewiadomej, pierwszy trener – Zbigniew Klęk, kibice m.in. z Wejherowa, Krakowa, Nowego Targu, Nowego Sącza, Krościenka n.D i rodzinnej miejscowości Ochotnicy oraz Tylmanowej. Na koniec podziękowania za udział i wspólne kibicowanie złożył zebranym Wójt Gminy Ochotnica Dolna Pan Stanisław Jurkowski, a kibice zaśpiewali Sto Lat i złożyli gratulacje na ręce rodziców Kasi.

Katarzyna Niewiadoma, mieszkanka Ochotnicy Górnej, ukończyła niedzielny wyścig ze startu wspólnego na 6 miejscu – najlepszym w historii kobiecego kolarstwa szosowego w Polsce. Złoto trafiło do Anny Van der Breggen, koleżanka Niewiadomej z grupy Rabobank-Liv, srebro do Szwedki Emmy Johansson, brąz do Włoszki Elisy Longo Borghini.

– Na pewno nie jestem zadowolona. Wierzyłam w siebie, bo zawodnik musi być pewny siebie, zwłaszcza gdy jest mocny, a mnie wychodziły wszystkie treningi. Chciałam wywalczyć medal dla Polski – mówiła po wyścigu Kasia. A my już dzisiaj czekamy na kolejne sportowe emocje z Kasią w roli głównej.

Wspólnie oglądanie wyścigu kolarskiego w Rio de Janeiro zorganizowane zostało przez Wójta Gminy Ochotnica Dolna.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij