Co warto wziąć w plecak turystyczny na wakacyjną podróż?

Fot. 2020.08.28 08:08 / news / czytano 408 / opinie 0

Wielkimi krokami zbliża się twoja wymarzona wakacyjna podróż i zaczynasz się zastanawiać, co spakować do plecaka?

Zarówno krótszy, jak i dłuższy wypad za miasto powinien być dobrze zaplanowany. Niezbędne okazuje się zrobienie szczegółowej listy rzeczy, w której zawczasu uwzględnimy najpotrzebniejsze akcesoria.

Ubrania, których nie może zabraknąć
Ubrania zazwyczaj wypełniają znaczącą część każdego plecaka turystycznego. Jednak dobre planowanie pozwoli zabrać ich minimalną ilość oraz przeznaczyć cenne miejsce na inne gadżety. Jakie elementy odzieżowe są niezbędne? Oczywiście bielizna osobista - przynajmniej na trzy dni, bawełniane T-shirty oraz wygodne spodnie.

Podstawową rzeczą jest też kurtka przeciwdeszczowa - niezależnie czy w podróż wybieramy się latem, czy zimą. Warto postawić na model z dopinaną polarową warstwą ocieplenia, dzięki czemu okaże się praktyczny nawet w obliczu zmieniających się warunków atmosferycznych. Powinniśmy zabrać ze sobą też okrycie głowy - na przykład w formie kapelusza, opaski na uszy lub czapki. 

Podczas każdej podróży niezbędny jest ręcznik - nowatorskie modele z mikrofibry są najlepszym wyborem. Szybko schną i zajmują bardzo mało miejsca. 
 
 

Niezbędne kosmetyki i środki medyczne 
Nawet największy plecak turystyczny nie pomieści wszystkich kosmetyków, których używamy na co dzień. Warto więc zdecydować się na te najbardziej potrzebne - czyli mydło, szampon, dezodorant oraz pastę do zębów. Przydatny może okazać się też dobry krem nawilżający - na przykład z filtrem UV. Najlepiej sprawdzą się produkty w wersji mini, które zajmują zdecydowanie mniej miejsca. Możesz je kupić w większości drogerii lub po prostu przelać ulubione kosmetyki do małych buteleczek. Kosmetyczkę warto wyposażyć w mokre chusteczki higieniczne, które okażą się nieocenione w wielu sytuacjach - posłużą do umycia rąk lub usunięcia plamy z ubrania. 

Podczas każdej podróży warto mieć ze sobą podstawowe środki medyczne, które przydadzą się podczas awaryjnej sytuacji. Oprócz leków, które przyjmujemy na stałe, powinniśmy wyposażyć podróżną apteczkę w tabletki przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe. Przyniosą nam ulgę w przypadku przeziębienia, kontuzji lub migreny. Przydadzą się także kompresy i plastry opatrunkowe oraz preparaty na oparzenia słoneczne. Wybierając się poza miasto, nie powinniśmy zapomnieć o środkach przeciw komarom lub kleszczom. 
 
 

Praktyczne gadżety, które zawsze się przydadzą 
Szeroko pojęta elektronika to coś, co z pewnością ułatwi nam podróż i uczyni ją bardziej komfortową. Podstawę stanowi telefon, który każdy ma przy sobie, warto jednak upewnić się, czy ma on dostęp do internetu oraz funkcję nawigacji - szczególnie wyjeżdżając za granicę. Przydatny okaże się aparat fotograficzny - chociaż obecnie każdy smartfon ma wbudowany aparat, nie zastąpi on tradycyjnej lustrzanki. 

Jeżeli podróżujemy z całą rodziną, plecaki dla dzieci powinny być specjalnie oznaczone. Warto umieścić na nich w widocznym miejscu swój numer telefonu lub adres - w razie, gdyby dziecko się zgubiło, ułatwi to udzielenie mu szybkiej pomocy. 

W podróż dobrze jest zabrać latarkę oraz mapę lub przewodnik turystyczny - na wypadek, gdyby bateria naszego smartfona się rozładowała. Opcjonalnie można zainwestować w słoneczną ładowarkę do telefonu.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij