Drugi rajd im. bł. ks.Józefa Stanka na Przełęczy nad Łapszanką

Fot. Arch. Organizatora 2015.09.21 14:48 / news / czytano 2066 / opinie 0

Piękny, słoneczny i jesienny poranek - 16 września – przy kapliczce Matki Bożej Częstochowskiej na Przełęczy nad Łapszanką (940 m. n. p. m) gromadzą się łapszańscy gimnazjaliści, by po krótkiej modlitwie wyruszyć wraz z nauczycielami niebieskim szlakiem przez Magurę Spiską do Kacwina.

Uczniowie łapszańskiej szkoły podstawowej wyruszają spod kościoła św. Kwiryna w Łapszach Niżnych czerwonym szlakiem również do Kacwina. Obie grupy mają jeden cel udział w II rajdzie im. bł. ks. Józefa Stanka i spotkanie się razem przy  kapliczce bł. ks. J. Stanka w Kacwinie. Nie jest łatwo, to dobrych parę kilometrów w słońcu – ale to też poświecenie, przygoda, szkoła życia i radość ze wspólnego spędzenia czasu. Po paru godzinach – wszyscy spotykają się razem – jest pięknie – brak słów – uczniów pochodzących z różnych miejscowości Spisza łączy wspólna modlitwa przy kapliczce bł. ks. J. Stanka - również modlitwa o kanonizację błogosławionego górala z Łapsz Niżnych.

Oto co pisali uczniowie o swoim udziale w rajdzie:  „udział w rajdzie był dla mnie zaszczytem, uczciliśmy w ten sposób pamięć naszego błogosławionego. Wędrówka była wielkim wysiłkiem, bolały nogi …, ale był to dobry sprawdzian nie tylko wytrzymałości.  Jestem pod wrażeniem trasy jaką przeszliśmy. Była to fantastyczna przygoda, uczymy się nie tylko będąc w samej szkole, rajd był odpoczynkiem od codzienności. Jestem pod wrażeniem.”

23 września minie kolejna rocznica śmierci bł. ks. Józef Stanka – zamordowanego przez Niemców w Powstaniu Warszawskim. Organizując II rajd jego imienia pragnęliśmy uczcić jego pamięć i wskazać go naszym uczniom jako wzór. Stojąc i modląc się przy kapliczce bł. ks. Józef Stanka w Kacwinie widzieliśmy, że nam się to udało.
Źródło: UG Łapsze Niżne
Zdjęcia: Arch. Organizatora
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij