Eksperyment Łańcuchowy w Krakowie

Fot. Arch. szkoły 2015.06.16 07:17 / news / czytano 2047 / opinie 0

Finał III edycji ogólnopolskiego konkursu „Eksperyment łańcuchowy” odbył się na terenie Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w nowej lokalizacji Kraków – Ruczaj.

Dwa zespoły gimnazjalistów z Publicznego Gimnazjum w Krościenku n.D w składzie: Michał Babiak, Mariola Jankowska, Mateusz Mszanik (IIIa) i Kacper Kurnyta, Radek Stachowczyk, Robert Zachwieja (II c) przygotowały urządzenia, które zostały zaprezentowane w czasie pokazów. Urządzenia były ustawione w czterech łańcuchach (rzędach) i uruchamiane trzykrotnie w odstępie ok.1 h.

O godz. 14.00 uczniowie wzięli udział w konkursie w dwu-osobowych drużynach z wiedzy ogólnej „2 z 20”. O godz.15 zostały ogłoszone wyniki konkursu we wszystkich kategoriach, wręczono nagrody oraz upominki dla wszystkich uczestników. W czasie rejestracji uczniowie otrzymali konkursowe koszulki , soczki i cukierki. Uczestnicy starali się współpracować ze sobą, wszyscy świetnie bawili się. W przyszłym roku na pewno naszej szkoły nie zabraknie na konkursie pomysłowości, kreatywności i pracowitości. Takie cechy mieli wszyscy biorący udział w konkursie.

Warto dodać, że I miejsce w kategorii szkół średnich i studentów uzyskał m.in. Michał Zachwieja (Z.S. nr w N. Targu), który z eksperymentem łańcuchowym zetknął się po raz pierwszy w naszej szkole.
 
Opiekun: Ewa Mastalska
Źródło: Publiczne Gimnazjum w Krościenku n.D
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij