Kolędowanie w ZSZiP i w Krościenku

Fot. Arch. szkoły 2015.12.25 17:13 / news / czytano 2809 / opinie 0

Już niemal tradycją stało się kolędowanie uczniów ZSZiP w Krościenku. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego uczniowie w strojach regionalnych oraz kolędniczych odwiedzali mieszkańców Krościenka – szkoły, rożne instytucje i sklepy, aby zaśpiewać kolędy i złożyć życzenia.

Tym razem życzenia były składane gwarą przez Katarzynę Waksmundzką i Magdalenę Jankowską, które kilka dni temu zdobyli pierwsze miejsce na Przeglądzie Młodych Recytatorów i Gawędziarzy. Kolędnikom towarzyszyła profesjonalna kapela góralska, a całości dopełniły symboliczne stroiki świąteczne wykonane przez SU i wolontariuszy ZSZiP. 

Wtorek, 22 grudnia – to dzień kolędowania w szkole oraz klasowe spotkania wigilijne. W tym roku poprzedzone one zostały słuchowiskiem w szkolnym radiowęźle pt. „Kontrowersyjne Jasełka” w wykonaniu uczniów z klasy 2g oraz 2 it. Po wysłuchaniu audycji radiowej nadszedł czas na łamanie się opłatkiem i radosne świętowanie przy stole wigilijnym.

Wszystkim Sponsorom i Przyjaciołom naszej szkoły dziękujemy za życzliwość i składamy najlepsze życzenia świąteczne: 
„Jak obyczaj każe stary, 
według przodków naszej wiary, 
chcemy złożyć Wam życzenia 
w dniu Bożego Narodzenia. 
Niech ta gwiazdka betlejemska, 
co przyświeca nam o zmroku 
doprowadzi Was do szczęścia 
w nadchodzącym Nowym Roku!”
 
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy
i Uczniowie ZSZIP.
Autor: s.Małgorzata Dyrek
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij