Konkurs Piosenki Świątecznej Obcojęzycznej „Christmaslieder & Weihnachtssongs”

Fot. Alina Lelito, Anna Marcińska 2016.01.09 14:57 / news / czytano 2955 / opinie 0

W miniony piątek w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczawnicy w sali kinowej odbyła się trzecia edycja międzyszkolnego Konkursu Piosenki Świątecznej Obcojęzycznej „ Christmaslieder & Weihnachtssongs”. 

Pomysłodawcami i organizatorami konkursu są nauczyciele języków obcych Publicznego Gimnazjum w Szczawnicy. W konkursie tegorocznej edycji wzięło udział 5 szkół z terenu powiatu nowotarskiego. Były to szkoły z Klikuszowej, Krościenka, Łącka, Szczawnicy i Tylmanowej. Każdy uczestnik zaprezentował dwie piosenki świąteczne- jedną w języku niemieckim i jedną w języku angielskim.
 
Głównym celem przyświecającym organizatorom jest propagowanie nauki języków obcych wśród młodzieży szkół gimnazjalnych oraz promowanie aktywności twórczej. Tegoroczni uczestnicy wykazali się dużą pomysłowością. Uczestnicy śpiewali przy akompaniamencie instrumentów takich jak gitara klasyczna, gitara elektryczny czy skrzypce. Jury oceniało poprawność językową, stronę muzyczno-wokalną, interpretacją wykonywanych utworów oraz ogólny wyraz artystyczny. Wartościowe nagrody dla zwycięzców zostały ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy Szczawnica. 

Wyniki konkursu:
Miejsce I: Łucja Jasiurkowska – Zespół Szkolno- Gimnazjalny w Łącku 
Miejsce II: Wiktoria Barnaś- Publiczne Gimnazjum w Tylmanowej
Miejsce III: Kinga Szewczyk – Publiczne Gimnazjum w Klikuszowej
Wyróżnienie: Paulina Filipiec - Publiczne Gimnazjum w Klikuszowej
Wyróżnienie: Maria Maślanka- Publiczne Gimnazjum w Szczawnicy

Nagrody laureatom wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica pan Grzegorz Niezgoda oraz Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Szczawnicy pan Sebastian Walosczyk.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie w organizację konkursu. Dziękujemy Panu Burmistrzowi za ufundowanie nagród, Miejskiemu Ośrodkowi Kultury za udostępnienie sali i profesjonalnego sprzętu. Dziękujemy naszemu szanownemu Jury oraz nauczycielom, którzy przygotowali młodzież do występów. Mamy nadzieję, że kolejne edycje konkursu będą się cieszyły jeszcze większą popularnością.
Autor: Anna Marcińska
Zdjęcia: Alina Lelito, Anna Marcińska
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij