Krościenko gospodarzem sportów ekstremalnych

Fot. 2022.07.30 15:30 / news / czytano 1011 / opinie 0

Są poza prawami fizyki, wspólnie aktywnie spędzają czas. Dzisiaj w Krościenku n.D rozpoczęły się zawody w sportach ekstremalnych - parkour, akrobatyka, freeruning, tricking.

To II edycja jedynego na terenie powiatu nowotarskiego wydarzenia ekstremalnego, prezentującego osiągnięcia zawodników takich dziedzin sportowych jak parkour, akrobatyka, freeruning, tricking. Całość wydarzenia składa się z 3 etapów, z czego tylko pierwszy - dzisiejszy jest przeznaczony do imprezy otwartej, przeznaczonej dla każdego odbiorcy.
 
Ze względu na pogodę pierwszy etap zawodów został przeniesiony do sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 2. Zawodnicy, wśród których jest 10-latek, prezentują swoje osiągnięcia i zdolności w dyscyplinach Parkour i Freerun. Dyscyplina ta przyciąga coraz większe grono sympatyków.
 
Parkour -jest rodzajem aktywności fizycznej polegającej na pokonywaniu przeszkód (głównie w przestrzeni miejskiej) w jak najprostszy i najszybszy sposób, przy użyciu różnych technik. 
 
Freerun -  sport ekstremalny, który polega na wykonywaniu efektownych i trudnych tricków w czasie pokonywania przeszkód na trasie biegu. Freerun wywodzi się z parkouru.
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij