Lato pod Trzema Koronami - festyn w Sromowcach Niżnych

Fot. Arch. UG Czorsztyn 2014.08.13 17:18 / news / czytano 4040 / opinie 1

W pogodne i ciepłe popołudnie w minioną niedzielę, licznie zgromadzona publiczność, tak turyści jak i miejscowa ludność oklaskiwała zespoły biorące udział w festynie.

Na deskach amfiteatru zaprezentował się zespół regionalny "Małe Flisoki", zespół muzyczny "NEM" (obydwa zespoły ze Sromowiec Niżnych), w rytmach boliwijskich zespół "AHAJU FUSION" z Boliwii. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w scence teatralnej "zabrały widownię" na spływ Przełomem Dunajca, natomiast zespół "Folk Power" zaprezentował muzykę Karpat bardziej we współczesnym i nowoczesnym brzmieniu.

Występy artystyczne na festynie w Sromowcach Niżnych zakończyły się koncertem miejscowego chóru parafialno-flisackiego. Festyn zakończył się wspólną zabawą, do której przygrywał zespół "Ni ma casu".
 
Po raz czwarty Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich zorganizowało Międzynarodowy Turniej Piłkarski. Turniej wygrała drużyna flisaków z Krościenka n/D, II miejsce zajęła drużyna ze Sromowiec Wyżnych, a na  III miejscu uplasowali się gospodarze - II drużyna - gratulujemy.

Dziękujemy zespołom, sponsorom, obsłudze, prowadzącemu festyn Adamowi Hajnosowi. Podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania tego wydarzenia oraz dla wspaniałej widowni.
Autor: Oprac. red.
Źródło: UG Czorsztyn
Zdjęcia: Arch. UG Czorsztyn
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

ktoś2014.08.16 09:08
Miałem okazję uczestniczyć w tym roku w tej imprezie. Dobra zabawa, fajne zespoły i dobra muzyka oraz życzliwi ludzie. O pięknych plenerach nie wspomnę, bo to jest oczywiste. Polecam tę imprezę wszystkim turystom.
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij