Laureaci projektu „Mieć wyobraźnię Miłosierdzia” na Gali podsumowującej

Fot. Arch.Szkoły 2016.06.09 13:11 / news / czytano 2589 / opinie 0

W środę, czyli 8 czerwca br., Wolontariusze naszej szkoły uczestniczyli w Gali podsumowującej IX edycję małopolskiego projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”, która odbyła się w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Organizatorem konkursu jest Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowieoraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Natomiast współorganizatorami są: Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Krakowie, Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Do IX edycji projektu zgłosiło się aż 155 szkół z Małopolski. Najwięcej z Tarnowa i Nowego Targu.W tej edycji nagrodzono aż 15 projektów wolontariackich.

Klub Wolontariatu „Niezapominajka” z ZSZiP w Krościenku jest Laureatem Nagrody Głównej – zdobywcą 1 miejsca w rejonie nowotarskim, podobnie jak cztery inne szkoły, które wyłoniła komisja konkursowa po prezentacjach rejonowych w maju br.

W uroczystości wzięli udział m.in.: Małopolski Wicekurator Oświaty – Halina Cimer, ks.infułat Bronisław Fidelus wikariusz generalny Archidiecezji Krakowskiej, Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Sejmiku Województwa Małopolskiego – Barbara Dziwisz, Dyrektor Departamentu Edukacji i Kształcenia Ustawicznego UMWM – Dariusz Styrna oraz Wicedyrektorzy Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Galę uświetnił występ podopiecznych Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich prezentujących projekt: „Zawodowcy potrzebującym”, a także prezentacja: „W stronę Nadziei” wykonana przez uczniów z Bursy Międzyszkolnej w Tarnowie. Wyróżnionym szkołom zostały wręczone nagrody rzeczowe a Laureaci otrzymali bilety na wycieczkę do Włoch.

Jesteśmy dumni i bardzo cieszymy się z nagrody, czyli z Pielgrzymki do Rzymu, na którą jedziemy już w dniach 11-16 czerwca! A o wrażeniach z tego wyjazdu poinformujemy niebawem!

Więcej informacji na stronie:
http://www.idmjp2.pl/index.php/pl/1296-relacja-z-gali-podsumowujacej-ix-edycje-projektu-miec-wyobraznie-milosierdzia
Autor: s. Małgorzata Dyrek
Zdjęcia: Arch.Szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij