Charytatywny koncert dla Wiktorka

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.03.30 23:26 / news / czytano 2277 / opinie 0

Perła baroku Stabat Mater Giovanniego Battisty Pergolesiego oraz pieśni kompozytorów polskich w nadzwyczajnym koncercie dla sześcioletniego Wiktorka ze Szczawnicy chorego na białaczkę.

"Okres Wielkiego Postu to czas, w którym często dołączamy do tych, którzy pomagają innym" - to słowa Janiny Zachwiei  prezes Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym „Perła” w Szczawnicy, a zarazem szczawnickiej radnej, która w ten sposób witała i wprowadzała w czas zadumy zgromadzonych na sobotnim koncercie w kościele pw. św. Wojciecha.

Koncert Wielkopostny był okazją, by wesprzeć finansowo rodzinę chłopca i wsłuchać się w muzykę i śpiew pieśni pokutnych i pasyjnych wykonanych przez dwie szczawniczanki - Aleksandrę Hurkałę, absolwentkę Akademii Muzycznej w Bydgoszczy grającej na fortepianie, Ewę Martę Zachwieję mezzosopranistkę, studentkę III roku Akademii Muzycznej w Krakowie oraz krakowiankę Marię Złotek sopranistkę, również studentkę IV roku Akademii Muzycznej w Krakowie. 

Koncert podzielony został na dwie części. W pierwszej usłyszeliśmy wykonane po łacinie Stabat Mater włoskiego kompozytora epoki baroku Giovanniego Battisty Pergolesiego, utwór opowiadający o Matce Boskiej płaczącej pod krzyżem Jezusa, druga część to pieśni z epoki romantyzmu i modernizmu, w tym m.in. kompozycje Fryderyka Chopina i Edwarda Pałłasza.
 
Organizatorem koncertu, podczas którego udało zebrać się ponad 500 złotych, była szczawnicka parafia wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij