Młodzi barmani w konkursie - Mam zawód. Mam fantazję!

Fot. Anna Borkowska 2013.10.28 14:57 / news / czytano 5077 / opinie 0

W dniu 25. października w Restauracji „ Klasyczna” Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku n/D odbyła się III Edycja Konkursu „Mam zawód. Mam fantazję” w Konkurencji Barman w kategoriach: long drink oraz short drink.

Konkurs został zorganizowany w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce” finansowanego ze środków UE. Brało w nim udział 14 najlepszych młodych barmanów z małopolskich szkół. Byli  to uczniowie z Krakowa, Myślenic, Ciężkowic, Nawojowej, Nowego Targu, Bukowna, Nowego Sącza, Bobowej, Bochni, Suchej Beskidzkiej, Lubnia oraz z Krościenka nad Dunajcem. Krościeńską szkołę reprezentował uczeń klasy IV technikum o kierunku kształcenia kucharz – Adam Myjak.

Zmagania konkursowe  oceniali doświadczeni  w konkursach sędziowie techniczni: Daniel  Ścierański, Karolina Ścierańska, Kacper Bogacz oraz Krzysztof Łyś - w głównej mierze członkowie Stowarzyszenia Polskich Barmanów. W komisji degustacyjnej zasiedli barmani i managerowie  pracujący w renomowanych hotelach w Zakopanem i w Szczawnicy oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego z Krakowa.

Wyniki  zostaną ogłoszone pod koniec października na stronie www.zawodowamalopolska.pl. Nagrody będą rozdane na uroczystej Gali , która odbędzie się w grudniu w Krakowie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy pomyślnych wyników!
Autor: Krystyna Osowska
Zdjęcia: Anna Borkowska
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij