Spotkanie z Gorcami w Ochotnicy Górnej

Fot. Lucyna Kozub, Arch. UG Ochotnica Dolna 2015.07.13 13:41 / news / czytano 3749 / opinie 0

12 lipca br. w Ochotnicy Górnej miało miejsce „Spotkanie z Gorcami”, to impreza której celem było przybliżenie mieszkańcom Ochotnicy i pobliskich wiosek, piękna przyrody które ich otacza.

Spotkanie rozpoczęło się uroczystym otwarciem terenu „Rekreacji letniej” na os. Posadowskim, jak i pierwszym meczem siatkówki plażowej, w którym udział brał sołtys Ochotnicy Górnej Wiesław Maciąga. Następnie odbył się tradycyjny przejazd pojazdami konnymi do os. Jurkowski Potok, gdzie na Polanie Piszczkowej przebiegała dalsza część spotkania.

W trakcie trwania imprezy odbywały się liczne konkursy m. in. koszenia łąki za pomocą kosy, składania siana, śpiewu czy konkurs wiedzy o Gminie Ochotnica, a także konkurs sołtysa dla gazdy za „Paradnego konia”.

Z bardzo dużym zainteresowaniem spotkała się także rekonstrukcja obozu partyzanckiego, która jednocześnie była zarysem historycznym miejsca. Można było obejrzeć i wziąć do rąk broń z tamtego okresu, a także porozmawiać na ten temat z fachowcami.

Młodsza część przybyłych gości miała możliwość wzięcia udziału w programie edukacyjnym „Przyjaciel Parku Narodowego”, mającego na celu rozwijanie wiedzy o przyrodzie i kreowaniu prawidłowych zachowań względem niej. 

Podczas imprezy degustowano regionalne produkty i potrawy przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Ochotnicy Górnej, a zwieńczeniem  „Spotkania z Gorcami” była zabawa taneczna w rytmach disco.
Autor: Aleksandra Ciesielka
Zdjęcia: Lucyna Kozub, Arch. UG Ochotnica Dolna
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij