Szczawnica wita nowymi tablicami informacyjnymi

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2013.10.01 20:45 / news / czytano 3146 / opinie 0

W ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013 zrealizowano projekt polegający na zamontowaniu na terenie Miasta i Gminy Szczawnica oraz na terenie Leśnicy – Partnera Projektu, międzynarodowego systemu informacji turystycznej.

piDofinansowanie na wykonanie tablic pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry”. Obecnie przy wjeździe do Szczawnicy turyści przeczytają informacje o najważniejszych atrakcjach regionu. Ta sama tablica, żegnając wyjeżdżających ze Szczawnicy, informuje m.in. o miastach partnerskich pienińskiego uzdrowiska. 

Pozostałe tablice ustawiono poniżej dawnego dworca PKS, przy skręcie w kierunku placu pod Palenicą, a także w Jaworkach.  Będzie jeszcze jedna w Szlachtowej, gdy zakończy się remont drogi i chodnika przy ulicy Łemkowskiej. W sumie projekt obejmuje montaż 16 słupów z kierunkowskazami. Jeden z drogowskazów stanie też w Leśnicy na Słowacji, która jest Partnerem Projektu.  
 
Działania realizowane w ramach projektu mają charakter prospołeczny, gdyż mają oddziaływać na społeczności lokalne obu przygranicznych gmin. Stworzenie systemu wizualnej informacji turystycznej w ramach projektów komplementarnych dla obydwu miejscowości według włodarzy MiG Szczawnica, ma przyczynić się do zwiększenia atrakcyjności turystycznej regionu i zwiększenie liczby turystów.

Projekt zamknął się w kwocie 52 467,90 euro, która obejmuje zarówno wkład własny Miasta i Gminy Szczawnica, jak i dofinansowanie z Euroregionu Tatry i budżetu Państwa. 
Autor: Oprac. red.
Źródło: UMiG Szczawnica
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij