Pisać dobrze ten potrafi, kto się uczy ortografii

Fot. Krystyna Walosik, Monika Gębala 2014.02.24 20:29 / news / czytano 4357 / opinie 0

21 lutego w Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza w Krościenku n/D. odbyła się trzecia edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego - „Pisać dobrze ten potrafi, kto się uczy ortografii”.

Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Krościenko n/D. pan Stanisław Gawęda. Celem konkursu była dbałość o czystość i piękno języka polskiego oraz motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności w zakresie ortografii.  W konkursie wzięło udział 12 uczniów ze szkół podstawowych z Krośnicy, Grywałdu i Krościenka. Zostali oni wyłonieni w drodze eliminacji szkolnych. Konkurs polegał na napisaniu dyktanda. Finaliści okazali się świetnie przygotowani, gdyż prace pierwszej piątki dzieliła różnica zaledwie jednego błędu ortograficznego, a o miejscach I i II zadecydował jedynie błąd interpunkcyjny.

Uczestnicy konkursu musieli zmierzyć się z pisownią takich wyrazów jak: ciemnozielone, brązowo-białe, wahadło, nie do pozazdroszczenia, chaos, harmider, nieziemski czy pośrodku.

Jury w składzie: p. Barbara Bielawska (SP Krośnica), p. Emilia Hamerska (SP Grywałd oraz p. Monika Gębala (SP Krościenko n/D) po sprawdzeniu dyktand ogłosiło następujące wyniki:
 
I miejsce: Beata Oleksy (SP Krośnica)
II miejsce: Joanna Tkaczyk (SP Krościenko)
III miejsce: Katarzyna Kordeczka (SP Krościenko)
IV miejsce: Gabriela Marczak (SP Grywałd)
V miejsce: Alicja Hryc (SP Krośnica)
VI miejsce: Adam Kozik (SP Krościenko)
VII miejsce: Alicja Zborowska (SP Krościenko)
VIII miejsce: Agnieszka Kołek (SP Grywałd)
IX miejsce: Martyna Gabryś (SP Grywałd)
X miejsce: Karolina Mirek (SP Krościenko)
XI miejsce: Angelika Prymula (SP Krościenko)
XII miejsce: Aleksandra Waruś (SP Krośnica)

Za udział w konkursie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci książek. Organizatorzy wszystkim serdecznie gratulują i życzą dalszych sukcesów.
Autor: Monika Gębala
Zdjęcia: Krystyna Walosik, Monika Gębala
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij