Andreas Scholl & Baroque Collegium 1685 - wyjątkowy finał Barokowych Eksploracji 2022 (09.09.2022)

Fot. 2022.08.23 17:41 / imprezy / czytano 192

9 września o godz.19.00 odbędzie się w kościele w Jaworkach k/Szczawnicy koncert z udziałem jednego z najwybitniejszych kontartenorów naszych czasów - Andreasa Scholla, który razem z międzynarodowym zespołem Baroque Collegium 1685 - Chórem i Orkiestrą na instrumentach historycznych, wykona dzieła J.S.Bacha i G.F.Haendla. 

9 września o godz.19.00 odbędzie się w kościele w Jaworkach k/Szczawnicy koncert z udziałem jednego z najwybitniejszych kontartenorów naszych czasów - Andreasa Scholla, który razem z międzynarodowym zespołem Baroque Collegium 1685 - Chórem i Orkiestrą na instrumentach historycznych, wykona dzieła J.S.Bacha i G.F.Haendla. W pierwszej części koncertu muzycy zaprezentują Kantatę solową Ich Habe genug BWV 82, w drugiej wybór sinfonii, chórów oraz arie Dawida z Oratorium „Saul”. Całość poprowadzi założycielka i kierownik artystyczny Baroque Collegium 1685 - Agnieszka Żarska.
„Kolejny muzyczny, barokowy Gigant odwiedza nasz Festiwal Barokowe Eksploracje, jestem szczęśliwa, że mogę zaprosić Państwa na to unikatowe wydarzenie”- mówi Agnieszka Żarska

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/3285159531716441

Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie Szczawnicki Chór Kameralny, Partnerem głównym jest Województwo Małopolskie. 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. 

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Miasta i Gminy Szczawnica, wsparcie: Pieniński Bank Spółdzielczy, „Kafeneion”- Grecka Kafejka i Sklepik, współpraca: Parafia MB Pośredniczki Łask w Szlachtowej, Hotel „Batory”, Pieniny SPA Resort; wsparcie organizacyjne: Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Szczawnicy; współpraca promocyjna: PKL Palenica

Wstęp na wydarzenie jest wolny, mile widziane wolne datki na rzecz organizatora

Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij