Książka, teatr- fabryka wyobraźni podczas Tygodnia Bibliotek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krościenku n.D

Fot. Arch. biblioteki 2016.05.11 22:17 / news / czytano 2041 / opinie 0

Maj jest miesiącem, w którym uroczyście obchodzi się Tydzień Bibliotek. ,,Biblioteka inspiruje" to hasło, które przyświecało imprezie zorganizowanej w dniu 10 maja dla uczniów klas 0-I w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krościenku n.D.

Zaprosiliśmy pana Jarosława Rosińskiego zawodowego aktora-lalkarza z Teatru ,, Jar" w Nowym Targu. Na kilku prostych przykładach uczył dzieci jak poprzez książkę i teatr kształtować wyobraźnię. Pan Jarosław Rosiński posiada w swoim repertuarze: klasyczne spektakle lalkowe dla dzieci, warsztaty teatralne, a także spektakle dla dorosłych (żywa scena). W czasie spotkania aktor pokazał dzieciom różne etiudy czyli najmniejsze formy warsztatowe bazując na wyobraźni, która w grze aktorskiej jest najważniejsza. Przy okazji cały czas nawiązywał do książek, do ich czytania bo to przecież one pomagają nam w kształtowaniu 
wyobraźni. Kukiełki, które dzieciom sprawiły tak ogromną radość wykonuje sam wraz z małżonką. Aby powstała taka kukiełka potrzeba 2 tygodni, ponieważ każdy szczegół musi być doprecyzowany. Na spotkaniu można było również popracować z marionetką tzw: Sycylijką na sznurkach. Jak się później okazało nie jest to takie proste, ponieważ nie dosyć, że marionetka jest ciężka, to w dodatku należy za pomocą sznureczków zawieszonych na tzw. krzyżaku poruszać częściami ciała marionetki.

Atmosfera spotkania była wyjątkowa, a z twarzy dzieci nie znikał uśmiech. Spotkanie sponsorowała Biblioteka Powiatowa w Nowym Targu staraniem Pani instruktor Lucyny Czubernat.
Zdjęcia: Arch. biblioteki
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij