Projekt Dunajec jednym z trzech najlepszych mikroprojektów, wybrany spośród 143 zrealizowanych w obrębie Euroregionu Tatry

Fot. 2015.10.23 13:38 / news / czytano 1986 / opinie 0

Projekt „Dunajec- wspólna rzeka- wspólna sprawa”, który został zrealizowany przez Zespół Placówek Oświatowych w Sromowcach Niżnych został ujęty w „Unijnym atlasie polsko- słowackiego pogranicza”- publikacji wydanej przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.

Pomysłodawcą i koordynatorem projektu była Grażyna Łabno- Dyrektor ZPO w Sromowcach Niżnych. Projekt obejmował wielopoziomowe działania, oparte o wspólne (polsko- słowackie) elementy kulturowe i przyrodnicze Pienin, w których współuczestniczyli uczniowie ze szkół w Spiskiej Starej Wsi oraz w Sromowcach.
 
Do działań tych należały prelekcje, warsztaty, spotkania z twórcami ludowymi, nauka pływania, konkursy i wycieczki. Efektem finalnym projektu było wydanie dwujęzycznej publikacji dotyczącej historii flisactwa polskiego i słowackiego na rzece Dunajec oraz utworzenie Izby Historii Flisactwa.
 
Partnerzy projektu to: Spojena Skola w Spiskiej Starej Vsi i gmina Czorsztyn. Więcej o Izbie i projekcie TUTAJ
 
Mikroprojekt został zrealizowany w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013.
Źródło: UG Czorsztyn
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij