Projekt "Prawo w praktyce" w krościeńskim liceum

Fot. Arch. szkoły 2016.02.17 22:12 / news / czytano 1576 / opinie 0

Od poniedziałku, 15 lutego, klasa 1b uczestniczy w projekcie edukacyjnym "Prawo w praktyce". Zajęcia (15.02, 16.02. 22 i 23.02) prowadzi Sędzia Sądu Okręgowego w Nowym Sączu (nasz absolwent), pan Jacek Gacek.

Celem projektu jest wdrożenie młodzieży do rozumienia pojęcia prawa, podnoszenie świadomości uczniów na temat funkcjonującego systemu prawnego, rozwijanie umiejętności formułowania i uzasadniania swoich racji, publicznych wystąpień (rozprawa sądowa). Na pewno zajęcia przyczynią się do rozwoju kreatywności uczestników, ich zdolności wyobrażania sobie różnych sytuacji życiowych.

Paremia prawnicza "Ignoratia iuris nocet", podstawowa zasada prawa, wywodząca się z prawa rzymskiego, jest przewodnią myślą zajęć.
 
W projekt zaangażowana jest cała klasa. Oprócz zajęć na terenie szkoły, będziemy w Zakładzie Karnym w Nowym Targu a finał projektu to symulacja rozprawy sprawy karnej w salach Sądu Okręgowego w Nowym Sączu.
Autor: Edyta Barnaś
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij