Rehabilitacja na najwyższym poziomie w Medical Clinic Podhale (artykuł sponsorowany)

Fot. 2015.08.19 22:26 / news / czytano 3868 / opinie 0

Uprzejmie informujemy Państwa, iż w CENTRUM REHABILITACJI MEDICAL CLINIC PODHALE prowadzimy kompleksową rehabilitację dla dzieci i dorosłych.

W zespole rehabilitacyjnym pracują wysoko wykwalifikowani: lekarze specjaliści rehabilitacji, ortopedii, neurologii oraz fizjoterapeuci. Posiadamy nową, najwyższej jakości aparaturę medyczną, natomiast jako jedyna placówka na Podhalu oddajemy do Państwa dyspozycji KRIOKOMORĘ.


 
REHABILITACJA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY:
W Medical Clinic Podhale prowadzimy rehabilitację indywidualną dzieci i młodzieży. Oddajemy maluszki w ręce najlepszych lekarzy min. z Uniwersyteckiego Szpitala w Krakowie Prokocimu. Fizjoterapeuci oprócz standardowych metod terapii wykorzystują wiedzę zdobytą na licznych prestiżowych kursach i szkoleniach, m.in.:
• PNF
• NDT- Bobath Baby
• NDT- Bobath
• Metoda Vojty
• Kinesiology Taping
• Masaż Leczniczy
• Badanie TIMP

 

Lek. med. Urszula Stanik - Lekarz rehabilitacji Urszula Stanik pracownik Poradni Rehabilitacyjnej dla dzieci w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie oraz w Krakowskim Centrum Rehabilitacji i Ortopedii, a także w Ortopedicum, Ośrodku Rehabilitacji Dziennej. Już w trakcie studiów medycznych jako wolontariusz, zajmowała się osobami niepełnosprawnymi. Rehabilituje dzieci metodą Vojty.

Mgr Paweł Jakub Wiktor - Specjalista wczesnej interwencji i wczesnego wspomagania rozwoju małego dziecka. Przeprowadza terapię metodą NDT- Bobath oraz terapię metodą NDT- Baby-Bobath.

W Medical Clinic Podhale funkcjonuje poradnia preluksacyjna zajmująca się badaniem USG stawów biodrowych u niemowląt, a także poradnia RTG, co gwarantuje kompleksowość opieki. Terapia odbywa się w gabinecie, bądź specjalnie przygotowanej sali. Rodzaj ćwiczeń oraz ich tempo dobierane są indywidualnie do każdego dziecka, dzięki czemu rodzic może być spokojny o bezpieczeństwo swojej pociechy!

 

REHABILITACJA DLA DOROSŁYCH:
W Centrum Rehabilitacji Medical Clinic Podhale zapewnimy Tobie i Twoim najbliższym rehabilitację pourazową, ortopedyczną, neurologiczną, kardiologiczną, pulmonologiczną, onkologiczną oraz uro-ginekologiczną. Nad procesem terapeutycznym czuwają lekarze specjaliści rehabilitacji medycznej oraz lekarze innych specjalizacji, a także fizjoterapeuci wyszkoleni w technikach manualnych.
 
Dysponujemy całą gamą zabiegów fizykalnych z zakresu:
• elektroterapii,
• magnetoterapii,
• laseroterapii,
• światłolecznictwa,
• hydroterapii,
• krioterapii,

REHABILITACJA ONKOLOGICZNA:
W naszym Centrum Rehabilitacji kompleksową terapię zapewniamy osobom cierpiącym z powodu obrzęków limfatycznych kończyn powstałych w wyniku zaburzeń układu chłonnego, bądź będących po operacjach onkologicznych, np. mastektomii. Leczenie składa się z czterech metod: Manualnego Drenażu Limfatycznego (KTO), fizykoterapii, ćwiczeń poprawiających powrót żylno-limfatyczny oraz terapii uciskowej z wykorzystaniem nowoczesnej aparatury (BOA) do masażu mechanicznego. Medical Clinic Podhale zachęca wszystkich zainteresowanych do współpracy z naszymi lekarzami oraz fizjoterapeutami.
 
 

KRIOKOMORA
Zapraszamy wszystkich do korzystania z zabiegów w nowoczesnej komorze kriogenicznej – jedynej takiej na Podhalu! Dla osób zdrowych, ale zmęczonych i przepracowanych zabiegi w kriokomorze są doskonałą formą odnowy biologicznej – tzw. „eliksirem młodości”! Natomiast osoby chore przewlekle, min. z zespołami bólowymi kręgosłupa, RZS, osteoporozą, migrenami mogą liczyć na szereg pozytywnych efektów klinicznych i poprawę jakości życia!
Komora kriogeniczna w Medical Clinic Podhale to nowoczesna kabina złożona z dwóch pomieszczeń:
• komory wstępnej – przedsionka, w którym w temp. - 60˚C pacjent przez kilkadziesiąt sekund adoptuje się przed wejściem do drugiego pomieszczenia,
• komory zasadniczej - w której panuje temp. do - 150˚C, a pacjent przebywa w niej w zależności od wskazań od 1 do 3min.
Do kabiny wchodzi jednorazowo grupa 2- osobowa. Po wyjściu pacjenci udają się na 15 minutowe ćwiczenia na sąsiedniej sali gimnastycznej wyposażonej w bieżnię, rowerek stacjonarny, orbitrek oraz wiele innych przyrządów.

WYPOŻYCZAMY SPRZĘT MEDYCZNY:
Dla osób po urazach oraz zabiegach operacyjnych kończyn dolnych, min. artroskopii, Medical Clinic Podhale stworzyło specjalną ofertę dającą możliwość wypożyczenia szyny CPM do domu. Stosowanie szyn CPM pomaga doprowadzić staw do pełnej sprawności, między innymi po:
• rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego (ACL),
• implantacji endoprotezy stawu kolanowego lub biodrowego,
• długotrwałym unieruchomieniu kończyny np. w gipsie.
 

FALA UDERZENIOWA:
Drogi pacjencie! Cierpisz na ostry lub przewlekły ból barku, łokcia, kolana czy pięty? W Centrum rehabilitacji Medical Clinic Podhale pomożemy Ci raz na zawsze pozbyć się problemu! Posiadamy wysokiej jakości aparaturę do wykonywania zabiegów fali uderzeniowej. Jest to nowoczesna i efektywna metoda zabiegowa, przynosząca szybkie i długotrwałe rezultaty w terapii dolegliwości bólowych pacjentów, a na całym świecie zyskuje coraz większą grupę zwolenników.
 
LASER WYSOKOENERGETYCZNY (HIGH INTENSITY LASER):
Nasze Centrum Rehabilitacji dysponuje najnowszej generacji laserem wysokoenergetycznym, dzięki 
któremu nasi pacjenci leczeni są skutecznie przy małej liczbie zabiegów! Medical Clinic Podhale daje Państwu gwarancje nieinwazyjnej i skutecznej terapii poprzez technologię potwierdzoną badaniami klinicznymi. Zaletami lasera wysokoenergetycznego są:
• największa (wśród aparatów do laseroterapii) głębokość penetracji,
• wysoka skuteczność nawet przy małej liczbie zabiegów,
• szeroki zakres zastosowań,
• przede wszystkim natychmiastowe i długotrwałe
zmniejszenie bólu.
 
 
MEDICAL CLINIC PODHALE
ul. Nowotarska 294, 34-431 Waksmund
rejestracja telefoniczna pod nr (18) 26-44-000

Źródło: Medical Clinic Podhale
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij