Ręko-czyny w Pieniach podsumowane

Fot. 2018.01.19 12:07 / news / czytano 2009 / opinie 0

18 stycznia 2018 r.w Regionalnej Izbie w Sromowcach Wyżnych odbyło się podsumowanie projektu pn: „Ręko-czyny w Pieniach” realizowanego przez Stowarzyszenie LGD „Gorce-Pieniny„ z siedzibą w Krościenku nad Dunajcem.

Projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości 20 ty. zł od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, na kontynuację zadania z 2017r. - nauki tkania na krosnach. Tak jak w przednim roku zajęcia prowadziła Pani Stanisława Krupa, natomiast uczniami były te same osoby, co w 2017 roku.

Tegoroczne warsztaty pozwoliły uczniom pani Stanisławy wykonać na krośnie wełniany kilim z motywem Pienin, dywaniki, serwety, podkładki pod kubki. Wszystkie utkane prace, są wykonane z motywem Pienin I powstały wg własnych, indywidualnych pomysłów uczestników projektu. Na podsumowaniu został wyświetlony film edukacyjno –promocyjny dokumentujący przebieg warsztatów.  Z rąk Prezesa stowarzyszenia  Pani Aneta Markus i Viceprezesa Pani Krystyny Kubik uczestnicy projektu odebrali pamiątkowe dyplomy. W spotkaniu uczestniczył wójt gminy Czorsztyn Pan Tadeusz Wach, który podziękował stowarzyszeniu za podjęcie działań w kierunku ocalenia starego rzemiosła. Wyrazy uznania przekazał również uczestnikom projektu i podziękował za zaangażowanie i piękne produkty, które można było obejrzeć na  dzisiejszej wystawie.

Projekt dofinansowany z Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2017-Dziedzictwo kulturowe –priorytet 3–Kultura ludowa i tradycyjna
Autor: Krystyna Kubik
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij