Uczniowie klasy 7 z pomocą dla bezdomnych zwierząt

Fot. 2019.12.03 19:58 / news / czytano 2156 / opinie 0

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Krościenku n.D. zaangażowali się w pomoc bezdomnym zwierzętom i postanowili wesprzeć schronisko dla psów w Wielogłowach. Uczniowie klasy siódmej zorganizowali zbiórkę karmy, kocy, pościeli i zabawek dla psiaków przebywających w schronisku.


Udało się zebrać bardzo dużo pożywienia, kocyków, pościeli i zabawek. Ta wizyta, to znakomity przykład na to, że już od najmłodszych lat warto uczyć miłości i szacunku do innych. Nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt - by zaszczepić w uczniach, jak najwięcej pozytywnych wartości, uwrażliwić na nieszczęścia i wpoić chęć niesienia pomocy potrzebującym. 

Szkolną delegację powitała opiekunka zwierząt, Pani Beata, która opowiedziała m.in. o funkcjonowaniu instytucji, opowiedziała historię psów przebywających w schronisku oraz przedstawiła, jak wygląda adopcja pupila. Najważniejszą lekcją było to, że zwierzęta to nie są zabawki, z których można zrezygnować... Na pożegnanie uczniowie klasy VII otrzymali pamiątkowy dyplom. 

Klasa VII, wraz z wychowawcą Piotrem Krążkiem, chce serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji. Aby kogoś nie pominąć, nie wymieniamy darczyńców. Gdyby zrobić taki ranking wśród klas, to najwięcej uczniów zaangażowało się z klasy II i I za co szczególne wyrazy uznania dla najmłodszych!
Autor: Piotr Krążek
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij