Wesoły przedszkolak w Gminie Czorsztyn

2014.11.15 08:46 / news / czytano 2104 / opinie 0

Czorsztyński samorząd kolejny raz udowadnia, że pamięta o swoich najmłodszych mieszkańcach. 

Rozpoczęcie roku szkolnego to nie lada wydarzenie! Pierwszy dzwonek wzywa  zarówno zaprawioną w bojach młodzież szkolną, jak również maluchów, którzy mocno trzymając dłoń mamy czy taty nieśmiało przekraczają progi przedszkola. Pierwsze wrażenie, dużo nowych twarzy, czasem kilka łez, kiedy rodzic znika z pola widzenia. Ale już kolejnego dnia…Pani okazuje się całkiem sympatyczna, na sali Jasiek i Zosia już bawią się klockami a na zewnątrz czekają huśtawki! I po co płakać…mama przecież i tak wróci!
 
Dbając o to, aby uśmiech stale towarzyszył maluchom podczas ich pierwszej przygody z edukacją Wójt Gminy Czorsztyn wdraża realizację projektu pn.” Wesoły przedszkolak w Gminie Czorsztyn”. Dzięki pozyskanym środkom, oddziały przedszkolne działające przy szkołach w miejscowościach: Kluszkowce, Sromowce Wyżne, Sromowce Niżne oraz  Maniowy uzupełniły braki w wyposażeniu:
- placów zabaw (m.in. piaskownice, huśtawki, zjeżdżalnie, ławki z oparciem)
- pomieszczeń, w tym toalet (umywalki, półki, lustra, mieszacz wody) 
- pomocniczych materiałów dydaktycznych (m.in. zabawki edukacyjne, sprzęt ICT, projektor, tablica interaktywna itd.)
 
Dzięki realizacji powyższego projektu łącznie 148 przedszkolaków korzystać będzie z kompleksowo wyposażonych przedszkoli, w tym placów zabaw. Koszt realizacji projektu wynosi ogółem 451 939,85 zł., z czego kwotę w wysokości 413 471,00 zł pozyskano w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Priorytet IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach”, Działanie 9.1 „Wyrównanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty”, Poddziałanie 9.1.1 „Zmniejszenie nierówności w stopniu upowszechniania edukacji przedszkolnej”.
Autor: Aneta Markus
Źródło: UG Czorsztyn
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij